Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

9 marca 2021 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 24

Zaczynamy dziś wspomnieniowo…
Pamiętacie Pippi, rudowłosą bohaterkę książek Astrid Lindgren? Nawet jeśli ktoś nie czytał jej przygód, to zna ją z popularnego serialu i 3 pełnometrażowych filmów. Rolę Pippi zagrała w nich Inger Nilsson, urodzona w 1959 roku Szwedka. Po nich grała jeszcze kilka mniejszych ról, ale to jako Pippi została zapamiętana najbardziej.
My niezmiennie zapraszamy Was do lektury niezwykłych książek Astrid Lindgren, a jeśli macie okazję, to przypomnijcie też sobie Pippi na ekranie 👧
Tym razem proponujemy Wam nie tradycyjną książkę, a coś w rodzaju zeszytu zabaw… „Brulion zabaw” to zbiór gier, zabaw i łamigłówek dla każdego. Proponuje nam grę w w statki, państwa miasta, kropki, kółko i krzyżyk, szewca, boisko czy wisielca. Wszystkim znane zabawy, niezmiennie lubiane. Na rynku znajdziecie kilka tytułów „Brulionów” wydanych przez Wydawnictwo Wilga i IBIS.
Zainteresowanym chemią i wszystkim innym proponujemy książkę, która w przystępny sposób opowiada o pierwiastkach. Jej autor, Mike Barfield udowadnia, że chemia nie jest nudna i że prawie wszystko we wszechświecie składa się z zaledwie dziewięćdziesięciu dwóch pierwiastków. A w dodatku wiele z nich znajdziemy w swoim własnym domu. Czytajcie i bawcie się dobrze 🙂
Skip to content