Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie

Klasy 7 dwujęzyczne

Rekrutacja do klas siódmych dwujęzycznych 2024/2025

 

DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW DO KLAS SIÓDMYCH DWUJĘZYCZNYCH

18 kwietnia 2024 roku godz.17.30

W roku szkolnym 2023/2024 planujemy utworzenie 4 klas dwujęzycznych.

Podstawowy język angielski w dwujęzyczności, drugi język do wyboru: hiszpański, francuski i niemiecki.

Rekrutacja do oddziałów dwujęzycznych (klasa VII) przeprowadzona będzie podobnie jak w roku ubiegłym za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji.

Postępowanie rekrutacyjne

 Harmonogram naboru do klas 7 dwujęzycznych:

Harmonogram naboru

Kandydaci mogą poznać w systemie ofertę szkół podstawowych, które będą prowadziły oddziały dwujęzyczne (bez możliwości rejestracji wniosków).

System rekrutacyjny dostępny jest pod adresem: rekruthttps://rekrutacje-warszawa.pzo.edu.pl/duo-public/

Uwaga! Kandydaci nie pobierają żadnych loginów i haseł ze szkoły.

Kandydaci, ubiegający  się o przyjęcie do oddziału dwujęzycznego, wypełniają wniosek on-line w systemie oraz tworzą listę preferencji szkół i oddziałów. 

Kandydaci składają w szkole podstawowej pierwszego wyboru wydrukowany i podpisany przez rodziców wniosek z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów ustawowych** i oświadczeniem, w której szkole aktualnie uczy się kandydat.

Rodzice mogą przekazać wniosek oraz dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacji – podpisane profilem zaufanym.

Ważne:

  1. Kandydat nie bierze udziału w rekrutacji do oddziału dwujęzycznego, jeśli w wymagalnym terminie nie złoży wydrukowanego i podpisanego wniosku w szkole pierwszego wyboru.
  1. Dokumentem potwierdzającym, w której szkole aktualnie uczy się kandydat, jest oświadczenie podpisane przez rodziców kandydata.

Kandydaci przystępują do sprawdzianu predyspozycji językowych w szkole podstawowej umieszczonej na pierwszym miejscu na liście preferencji. Jest to tzw. szkoła pierwszego wyboru.

Zasady naboru:

Zasady naboru

Na naszym kanale dostępny jest zapis Dnia otwartego on-line dla rodziców dzieci rekrutujących się do klas siódmych dwujęzycznych na rok szkolny 2022-23, który odbył się 28 kwietnia 2022 roku.

Z nagrania dowiecie się Państwo m.in.: w jaki sposób realizuje się zajęcia dwujęzyczne w naszej placówce, jak przebiega proces rekrutacyjny czy w jakich projektach międzynarodowych biorą udział uczniowie naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia.

 

 

Wirtualny spacer po szkole (budynek B):

 

 

tekst do sprawdzianu   tekst do sprawdzianu

Skip to content