Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

1 czerwca 2021 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 35

1 czerwca, w Dniu Dziecka tematem Tygodnika bezsprzecznie może być tylko Dziecko 🙂

Całej dziecięcej społeczności szkolnej i nie tylko, bo w końcu wszyscy jesteśmy dziećmi, składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka. Nawiązując do słów naszego patrona Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” zadbajmy o to, aby nasze dzieci były szczęśliwe, a ich dzieciństwo upływało w naszej miłości.


Dziecko to bardzo wdzięczny temat rozmyślań i wszelkich rozważań. Pisarze, poeci, filozofowie, psycholodzy wciąż badają fascynujący świat dziecięcych uczuć i zachowań. Nic dziwnego, że na przełomie stuleci powstało mnóstwo cennych spostrzeżeń i pięknych słów, które warto przeczytać, przemyśleć i zapamiętać.
Przeczytajcie:
https://miastodzieci.pl/…/cytaty-o-dzieciach-90…/

Na koniec propozycja książkowa… Zacytujemy wstęp:
„Od inspiracji do realizacji
Chcesz rozwijać w dziecku kreatywność i ciekawość świata? Pomóc mu wsłuchać się w swoje emocje i nauczyć budować dobre relacje z innymi?
„Kreatywne dzieci” Renaty Kochan to skarbnica pomysłów, jak poprzez zabawę wspomóc rozwój dziecka, a także odkrywać jego zdolności. To propozycja skierowana do wszystkich rodziców, opiekunów i nauczycieli, nie wymaga przy tym drogich czy wymyślnych materiałów. Wszystkie niezbędne elementy każdy z nas znajdzie u siebie w domu. Jedyne, czego potrzeba, to dobre chęci i otwarta głowa.
Pomysły na zabawy plastyczne zebrane w tej książce łączą wiele dziedzin. Wspólne działanie i rozmowa staną się też – mam taką nadzieję – dobrą zabawą. Zachęcam do indywidualnego rozwijania zawartych w książce pomysłów.
Wsłuchajmy się w dzieci.”
My też zachęcamy 👍

Skip to content