Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

1 marca 2022 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 60

Niezmiennie, jak co wtorek przychodzimy do Was z nową porcją literatury. Zaczynamy od serii „Rodzina ze 141 ulicy”.
Rodzina Vanderbeekerów od zawsze mieszkała w kamienicy przy 141 Ulicy. Kiedy więc ich zgryźliwy gospodarz postanawia nie przedłużać dzierżawy, pięcioro rodzeństwa ma jedenaście dni, aby przekonać przerażającego dozorcę, jacy są wspaniali i pozostać w ukochanym domu. Tak zaczyna się fabuła pierwszego tomu, co będzie dalej… Przeczytajcie sami 🙂
A ponieważ szukając dla Was ciekawych lektur, sięgamy do opinii o nich, to teraz zacytujemy kilka dotyczących tej serii:
„To ciepła, spokojna opowieść o codziennym życiu, z jego wzlotami i upadkami, o pasjach i o tym, jaką ogromną siłą jest rodzina.”
„Sympatyczna, ciepła opowieść o Rodzinie, Rodzeństwie i Sąsiadach. O takim zwykłym-niezwykłym życiu.”

„Bardzo fajna książka ( wszystkie trzy części), bez przemocy, pełna humoru i przygody.”

Kolejne z książek, które chcemy Wam polecić, to „Szczęśliwy zegar z Freiburga” i „Komputer Sterna”.
Pierwszy ton, to trzymająca w napięciu książka przygodowa: zwroty akcji, pościgi, zaskakujące wynalazki. To także opowieść o relacjach między dziećmi: przyjaźni, ale także wrogości i uprzedzeniach, które warto przezwyciężać.
Tom drugi to książka o przyjaźni i niebezpieczeństwach internetowej popularności, o poszukiwaniu przodków, niedocenionym naukowcu i relacjach z najbliższymi.

Zapraszamy do lektury 🙂

Ostatnia dzisiejsza propozycja może przynieść radość zarówno dzieciom jak i dorosłym. Tym razem nie jest to powieść. Zapraszamy Was do ćwiczenia swoich „szarych komórek” 😉 i przedstawiamy książkę „Zgadnij w minutę. 1051 łamigłówek” 🙂
Odważ się rozwiązać 1051 zadań… w minutę! Skup się i wytęż pamięć, aby połączyć klucze w pary, odszukać pieczonego kurczaka albo policzyć, co da się kupić za dychę. W książce znajdziecie labirynty, porównywanie obrazków i skomplikowane układanki.

Do dzieła 😃

I na koniec życzenia dla wszystkich bibliotekarzy, bo… 1 marca to nasze święto 😃
Przeczytać dobrą książkę to tak, jak przytulić bibliotekarza, który nam ją polecił. Wszystkich bibliotekarzy serdecznie przytulamy i życzymy owocnych poszukiwań ciekawych pozycji książkowych dla swoich czytelników.

Na zdjęciach proponowane książki.

Skip to content