Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatŻycie szkoły

10 listopada 2022 roku – Święto Niepodległości w klasie 2a

Tak jak wszyscy uczniowie, klasa 2a obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie ubrali się wyjątkowo i mieli przypięte kotyliony przypominające o tym wyjątkowym święcie państwowym. W czasie lekcji uczniowie przypomnieli sobie znane im już wcześniej symbole narodowe, postać Józefa Piłsudskiego i historię tego ważnego wydarzenia z 11.11.1918r. Podobnie jak w innych klasach odśpiewali o godzinie 11.11 nasz hymn narodowy: Mazurek Dąbrowskiego. Na koniec zajęć pracowali z mapą Polski i wykonywali jej miniaturę na mini konturach Polski.

Na zdjęciach uczniowie w trakcie obchodów Święta Niepodległości.

Skip to content