Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

10 maja 2022 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 68

Aisza spędza czas w zakurzonej rodzinnej tawernie w Sewilli, marząc o odległych krainach, o których może czytać tylko w książkach. W końcu zawsze słyszała, że dziewczyny nie mogą być odkrywcami. Ale czy na pewno… Na jej drodze pojawia się Nawiedzony Okręt i bezwzględne piratki. Rozpoczyna się przygoda Aiszy…
Książka została wyróżniona nagrodą literacką Ulmer Unke Prize w kategorii najlepsza książka dla dzieci w wieku 10-12 lat.
Tu znajdziecie fragment publikacji: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/nawiedzony-okret/
Kolejne z polecanych przez nas dzisiaj książek to seria „Miejscy szpiedzy” Jamesa Ponti
Tytułowi „Miejscy szpiedzy” to piątka bystrych dzieciaków z różnych stron świata zebranych w tajnej bazie w Szkocji. Kiedy nie uczęszczają do miejscowej szkoły, doskonalą się w szpiegowskim rzemiośle. Dzięki temu dostaną się tam, gdzie dorośli nie dadzą rady. Główną bohaterką powieści jest Sara Martinez, hakerka, która trafia do aresztu dla nieletnich po włamaniu się do nowojorskiego systemu wymiaru sprawiedliwości.
Tu znajdziecie fragment publikacji:

Brandona Mulla zna każdy młody miłośnik książek fantasy. Każda z jego powieści jest bestsellerem. My namawiamy Was dziś do sięgnięcia po dwie części powieści „Wojna cukierkowa”. Bohaterami obu tomów jest czwórka przyjaciół zawikłanych w intrygi dorosłych. Zarówno w pierwszej jak i drugiej część bohaterowie mają do rozwikłania intrygę mającą na celu zniszczenie świata.
Oba tomy Wojny cukierkowej to wartka akcja, lekki styl i zrozumiały język. To przykład literatury dla dzieci nie tylko porywającej do magicznego świata fantasy, ale niosącej ze sobą przesłanie i przestrogę.
Zapraszamy do lektury!

Na zdjęciach prezentowane książki.
Skip to content