Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

11 października 2022 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 80

Lubicie jednorożce? Jeśli tak, to jest to seria książek dla Was!
Zosia jest niezwykle podekscytowana swoją obecnością w Akademii Jednorożców. Już nie może się doczekać, aż jednorożec Tęcza zostanie jej przyjacielem. Czuje, że naprawdę świetnie się dogadają! Jednak wkrótce stają się świadkami mrocznych zdarzeń nad Błyszczącym Jeziorem i stają oko w oko z prawdziwą przygodą…
Jeśli lubisz przygody Mikołajka, to te książki są dla Ciebie! „Mała Nina” to napisane przez Sophie Scherrer zabawne opowieści o dziewczynce, która dużo rozmyśla na temat życia, jest dociekliwa i niewyidealizowana. Przeżywa wiele przygód i zastanawia się nad mnóstwem spraw, którymi według dorosłych, nie powinny interesować się małe dziewczynki.
Ostatnia z dziś polecanych przez nas serii książek to „Rodzina Obrabków” autorstwa Anders Sparring z ilustracjami Per Gustavsson. Jest to nowa szwedzka seria dla początkujących czytelników, wydana przez niezawodne Wydawnictwo Zakamarki. Dwa pierwsze tomy dostępne w księgarniach zwiastują mnóstwo zabawy i chwile spędzone ze świetnie skonstruowanymi bohaterami. Zwracamy też uwagę na bardzo dobry przekład Agnieszki Stróżyk!
Gwarantujemy dużo śmiechu w trakcie czytania!
Na zdjęciach proponowane książki.
Skip to content