Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

11 stycznia 2022 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 55

W drugim tygodniu stycznia przychodzimy do Was z nową porcją ciekawych książek dla młodszych i starszych czytelników. A rozpoczynamy od tych najmłodszych… Zapraszamy Was do lektury książek świetnego rysownika i autora, Johnnego Duddle z cyklu Jolley-Rogers.
Jolley-Rogers, to piracka rodzina, która zmuszona jest opuścić morze i na czas remontu ich statku zamieszkać w sennej, nadmorskiej miejscowości. Wszyscy sąsiedzi od razu zaczynają plotkować o nowych mieszkańcach, posądzając ich o najgorsze wyczyny i najciemniejsze sprawki. Czy rzeczywiście są tak okropni? Mała Matylda jest innego zdania… Sprawdźcie to sami 🙂
Koniecznie zajrzyjcie też na stronę autora: http://www.jonny-duddle.com/books/

Nieco starszych uczniów zapraszamy do sięgnięcia po serię książek o sympatycznym tytule: Najbutbolniejsi.
To dowcipna, ciekawie napisana i bogato ilustrowana seria książek, opowiadająca o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim, jak się zapewne domyślacie – o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi!

Na koniec dzisiejszego Tygodnika niezwykła książka dla naszych starszych czytelników: „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem” Przemka Staronia.
Przemek Staroń przybywa ze wsparciem dla nastolatków. Nauczyciel Roku 2018, psycholog, nauczyciel etyki i filozofii, nominowany do Global Teacher Prize, czyli „nauczycielskiego Nobla”, fan Harry’ego Pottera i klocków Lego zebrał od młodych ludzi pytania i wątpliwości, z którymi się borykają a następnie odpowiedział na te pytania – opierając się na swojej wiedzy psychologicznej oraz na historiach bohaterów znanych z książek i filmów. Są wśród nich postacie z „Harry’ego Pottera”, „Władcy Pierścieni”, „Stranger Things”, „Gwiezdnych Wojen” czy Avengersów. Powstał poradnik psychologiczny, który czyta się jak powieść przygodową!
W księgarniach znajdziecie też drugą część: „Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak sobie radzić ze złem”.

Na zdjęciach znajdują się okładki proponowanych książek.
Skip to content