Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościSmolnaWolontariatŻycie szkoły

12 – 13 grudnia 2020 roku – klasa 7f w projekcie Szlachetna Paczka

W dniach 12-13 grudnia 2020 roku odbył się XX finał Szlachetnej Paczki tzw. Weekend cudów. W tym roku w akcji uczestniczyła również klasa 7f ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Szlachetna Paczka jest projektem społecznym opartym na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami.  Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

I właśnie uczniowie klasy 7f wraz z Wychowawczynią panią Marzeną Dorociak i Rodzicami stali się Darczyńcami.

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl wybraliśmy wspólnie rodzinę, której chcieliśmy pomóc. Następnie rozpoczęliśmy akcję zbierania potrzebnych rzeczy dla Rodziny Pana Adama z Radomia. Pan Adam to niezwykły, młody człowiek, który poświęcił się opiece swojej bardzo chorej babci. Dzięki zapałowi całej klasy oraz silnemu wsparciu Pani Marzeny i naszych Rodziców szybko udało się skompletować wszystkie rzeczy. Była to głównie żywność, środki czystości i chemia, środki higieniczne potrzebne do opieki nad starszą osobą, ale również bilet miesięczny, blender, odkurzacz, odzież, obuwie. Rzeczy, które dla nas wydają się zwyczajne, dostępne i takie codzienne, dla innych okazują się cudem. W paczce znalazły się również prezenty dedykowane dla każdego z osobna, Pan Adam otrzymał maszynkę do golenia i słuchawki, a Pani Wanda szlafrok, kremy i słodycze.

12 grudnia spakowane paczki zostały zawiezione do magazynów w Radomiu, skąd już bezpośrednio trafiły do Rodziny. W dniu następnym mieliśmy przyjemność,  podczas wideorozmowy, bezpośrednio porozmawiać z Panem Adamem i towarzyszyć Mu w rozpakowywaniu paczek. Radości i wzruszeń nie było końca.

Warto pomagać!

Skip to content