Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

13 kwietnia 2021 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 28

Dzisiejszy Tygodnik rozpoczynamy od gry dla najmłodszych.
Gra „Plus minus” to sposób na miłe spędzenie czasu, a jednocześnie ciekawa nauka liczenia. Gra pomaga utrwalić umiejętność dodawania i odejmowania do dziesięciu. Gra – „Plus minus. Nauka liczenia” to idealna propozycja dla każdego rodzica, który chce wspomóc rozwój swojego dziecka poprzez zabawę. Gra ma kilka poziomów trudności, co zapewnia możliwość dostosowania jej do dziecka.
Czytanie i zdobywanie wiedzy może być świetną zabawą, kiedy zaopatrzysz się w mówiący długopis Ting – zdobywcę tytułu Zabawka Roku 2017 w kategorii Zabawka Szkolna!
Ten długopis ożywia książkę i daje wiele zaskakujących możliwości poznawania jej treści. Długopis współpracuje w serią książek EDiscovery.
Dzięki niemu ilustracje w książkach ożyją: ptaki będą śpiewać, hieny chichotać, a postaci na ilustracjach przemówią do czytelnika. Długopis Ting jest wyposażony w sensor, który nie tylko odczytuje tekst, ale i uzupełnia go o ciekawe dialogi, rymowanki, quizy, zgadywanki, a nawet piosenki.
Obejrzyjcie prezentację produktu:
13 kwietnia – Światowy Dzień Scrabble
Chociaż dziś to najbardziej znana na świecie gra słowna, jej początki nie były łatwe. Wymyślona w 1931 roku przez Alfreda Moshera Buttsa jest tak popularna, że 13 kwietnia – dzień urodzin jej wynalazcy ustanowiono Światowym Dniem Scrabble. Bezrobotny, trzydziestodwuletni architekt postanowił zrewolucjonizować rynek gier planszowych. Po wielu analizach gier dostępnych na rynku, Butts stwierdził, że „jedyną rzeczą, która uniemożliwia grom słownym bycie tak popularnym jak gry karciane to fakt, że nie liczy się w niej punktów”. Połączył więc elementy gier losowych, klasycznych anagramów oraz krzyżówek i stworzył grę, która w pierwszej wersji nazywała się Lexiko, następnie zaś Criss Cross Words. Niestety, gra nie zdobyła serc wytwórni gier planszowych, które uznały ją za zbyt nudną. O dalszych losach tej gry przeczytacie pod adresem: https://qlturka.pl/…/niezwykla-historia-pewnej-gry-13…/
Skip to content