Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

8 – 15 maja 2022 roku – obchody Tygodnia Bibliotek w naszej szkole

W dniach 8 – 15 maja obchodzimy corocznie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w naszych szkolnych bibliotekach miało miejsce wiele działań związanych z propagowaniem czytelnictwa i książek. Odwiedzający nas w tym tygodniu uczniowie mogli kolorować plakat lub rozwiązywać zagadki, quizy i wykreślanki związane z książkami i literaturą. W budynku A można było oglądać stare kroniki biblioteczne oraz wystawę książek stworzonych przez naszych uczniów. Na tablicy swoje miejsce znalazły kolorowanki wykonane przez dzieci z oddziału przedszkolnego.  Zaprezentowane zostały także książki dotyczące bibliotekarstwa, księgarstwa i introligatorstwa oraz książki fabułą nawiązujące do tematu książki i biblioteki. W budynku B uczniowie mogli zapoznać się z ekspozycją nowości wydawniczych.

Z okazji naszego święta powstał też film dotyczący czytelnictwa naszych uczniów. Film dostępny jest na naszym kanale YouTube. W filmie wystąpiły: Maja i Zuzia z klasy 8d oraz uczniowie z klasy 2c. Bardzo dziękujemy za ich zaangażowanie.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy czynnie uczestniczyli w naszym święcie.

Na zdjęciach uczniowie w pomieszczeniach biblioteki oraz wystrój bibliotek w Tygodniu Bibliotek.

 

Skip to content