Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

13 października 2020 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 6

Nowy tydzień i nowe wpisy w naszym Multimedialnym Tygodniku…

We wszystkich szkołach w Polsce najważniejszą datą tego tygodnia jest 14 października.

14 października – Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela. To święto wszystkich pedagogów, wychowawców, nauczycieli a także wszystkich innych pracowników oświaty. Z tej okazji na profilu facebookowym szkoły złożyłyśmy życzenia wszystkim pracownikom oświaty oraz naszym Koleżankom i Kolegom, którzy przeszli już na emeryturę.

W ubiegłą sobotę obchodziliśmy za to Dzień Drzewa. Z tej okazji przedstawiamy Wam „Jesienną zgadywankę 🙃
Zapraszamy do zabawy – dopasuj liść do drzewa 🌳🍃🌳🍂🌳
Spotykasz je na swojej drodze każdego dnia. Czy wiesz, jakie drzewa mijasz w drodze do szkoły czy pracy?
Poniżej 9 przykładów liści z drzew rosnących w Polsce.
1. Klon
2. Jarzębina
3. Lipa
4. Dąb
5. Olcha
6. Brzoza
7. Kasztanowiec
8. Wierzba
9. Orzech

Nie zapominając o tematyce książkowej naszego tygodnika, zapraszamy Was na 2 Wirtualne Targi Książki…

Setki premier, ponad 50 spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, branżowe webinary oraz promocje książkowe – tego wszystkiego możemy oczekiwać podczas drugiej edycji Wirtualnych Targów Książki Empiku, które rozpoczną się 14 października.
Wirtualne Targi Książki to wydarzenie zainicjowane wiosną tego roku przez Empik. Jesienią czytelnicy będą mogli m.in. wziąć udział w ponad 50 spotkaniach online z autorami wyczekiwanych premier, otrzymać książki z autografami oraz skorzystać ze specjalnych promocji. Wirtualna przestrzeń wydarzenia zostanie podzielona na trzy specjalne strefy: Przecinek i Kropka dla najmłodszych czytelników, młodzieżową #sieczyta oraz dedykowaną literaturze pięknej i reportażowi strefę Apostrof. W ramach targów będzie także działać sekcja książek cyfrowych, czyli e-booków i audiobooków.
Więcej informacji na stronie:
https://www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki

I tym zaproszeniem żegnamy się do przyszłego tygodnia!

Skip to content