Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

14 czerwca 2022 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 73

Na początek Tygodnika „Opowieści o tym, co w życiu ważne” to piękna i wartościowa książka dla dzieci o sile uczuć i słów, a także doskonały materiał literacki i dydaktyczny do rozmów wychowawczych, zajęć terapeutycznych, dyskusji w domu i podczas lekcji w szkole lub bibliotece.

Kolejna nasza propozycja dotyka poważniejszych tematów straty bliskiej osoby…

Bluebell Gadsby ma trzynaście lat i do niedawna życie wydawało jej się proste. Ale po stracie Iris, ukochanej bliźniaczki, wszystko się zmieniło. Bluebell próbuje na nowo stworzyć swój świat i robi to za pomocą kamery wideo. W filmowym pamiętniku uchwyci wszystko: miłosne perypetie starszej siostry Flory, wychowawcze potknięcia zapracowanych rodziców, wybryki młodszego rodzeństwa domagającego się uwagi, mądre i pełne wrażliwości działania opiekuna, bośniackiego imigranta Zorana. Przede wszystkim zaś własną odważną walkę, by odnaleźć swój głos w nowym i trudnym czasie po Iris.

A na koniec dzisiejszego Tygodnika coś dla miłośników historii i kryminałów…

Ra, leniwy kot faraona, rozkoszuje się swoją rolą królewskiego pupila. Kiedy w pałacu zostaje skradziony niezwykle cenny amulet należący do Wielkiej Królewskiej Małżonki, Ra zbytnio się tym nie przejmuje. Nadal cieszy się ze swoich przekąsek i drzemek nad basenem. Ale najlepszy przyjaciel Ra, mądry i pracowity skarabeusz Chepri, oraz nowo poznana kotka Miu nalegają na przeprowadzenie śledztwa – zależy im, aby uratować młodą służącą, niesłusznie oskarżoną i kradzież.

Na zdjęciach prezentowane książki.

 

Skip to content