14 września 2021 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 40
15 września przypada rocznica urodzin Agathy Christie.
Agatha Christie jest jedną z najchętniej czytanych autorek kryminałów w historii. Statystyki popularności jej prozy sięgają rekordów Guinessa. Ustępuje tylko Williamowi Szekspirowi – czytamy na łamach portalu Polskiego Radia. Miłośniczka książek i blogerka Natalia Szumska dodaje: ,,Oprócz tego, że jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów, jest również najlepiej „sprzedającą się” autorką wszech czasów. Dotychczas wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim, kolejny zaś miliard przetłumaczono na 45 innych języków. – Stała się „królową światowego kryminału” i „królową światowej literatury”. Po prostu pojawiła się na rynku wydawniczym w dobrym miejscu w dobrym czasie. Oferowała rozrywkę, która była łatwa i przyjemna w odbiorze, jednocześnie nie schodziła poniżej pewnego poziomu jakości literackiej i fabularnej.”
O twórczości Agathy Christie możemy posłuchać:
https://player.polskieradio.pl/kolejka
„Kropka” Petera H. Reynoldsa to prosta historia o tym, dokąd nas prowadzi pomysłowość i wyobraźnia. Bo przecież w każdym z nas może drzemać wyjątkowy talent!
Książka stała się inspiracją dla wielu nauczycieli, którzy zainaugurowali coroczne obchodzenie Międzynarodowego Dnia Kropki. To przypadające 15 września święto jest obchodzone już w ponad stu krajach, stając się okazją do twórczych działań w przedszkolach i szkołach.
Więcej o tym święcie na stronie
Zapraszamy Was do sięgnięcia po nowe czasopismo: „Małe charaktery”.
To czasopismo, które wspiera dzieci w rozwoju psychospołecznym, poznawczym, komunikacyjnym i emocjonalnym poprzez teksty literackie, zagadki, ćwiczenia i propozycje aktywności.
Na stronie https://www.malecharaktery.pl/ czytamy
,,Dajemy rodzicom konkretne narzędzia potrzebne w wychowywaniu mądrych i szczęśliwych dzieci oraz w tworzeniu z nimi głębokich, opartych na zaufaniu więzi. Naszą misją jest wspieranie dzieci w kształtowaniu kompetencji psychospołecznych, komunikacyjnych, poznawczych, kreatywnych i logicznego myślenia, budowanie w nich poczucia własnej wartości i sprawstwa oraz wzmacnianie ich umiejętności rozumienia, wyrażania i regulowania emocji.”
Na zdjęciach książki i elementy graficzne.