Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatŚwietlicaŻycie szkoły

15 kwietnia 2024 roku – akcja żonkile w naszej świetlicy

 

19 kwietnia 2024r. obchodzić będziemy 81 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji już po raz dwunasty Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie zorganizowało akcję Żonkile, której celem jest upamiętnienie powstania w getcie warszawskim oraz jego bohaterów. W tym roku nasza świetlica włączyła się w akcję społeczno – edukacyjną Muzeum Polin. Uczniowie przygotowywali papierowe żonkile – symbol powstania, wzięli także udział w zajęciach dotyczących historii tego wydarzenia.

 

Na zdjęciach uczniowie podczas zajęć, oraz wykonane przez nich prace.

Skip to content