Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościProjektySmolnaŻycie szkoły

15 lutego2023 roku – wymiana długoterminowa rok szkolny 2022-23

Minął już miesiąc od wyjazdu pięciorga uczniów z naszej szkoły na wymianę długoterminową do Francji, Hiszpanii i Finlandii.

Co mówią?

Oto ich relacja z pobytu:

Nie mogę uwierzyć, że to już połowa wyjazdu! Francja jest cudowna. Zdążyłam już zauważyć wiele różnic pomiędzy Polską, a Francją jak na przykład wolny czas dla dzieci, pogoda i oczywiście jedzenie. Każdego dnia poznaję kulturę i język. W ciągu tego pobytu zdążyłam zobaczyć naprawdę wiele zwiedziłam wjechałam na wierzę Eiffle, zobaczyłam Mona Lise i byłam w wielu innych miejscach. Zaskoczyło mnie bardzo, że dzieci w moim wieku prawie wcale nie mówią po angielsku (żeby być na moim poziomie muszę chodzić do liceum) łatwiej się porozumieć po hiszpańsku. Bardzo się cieszę, że tu jestem i czerpie z tego wyjazdu wszystko co mogę

– Antonina

Dotychczasowy pobyt we Francji minął mi szybko i bardzo przyjemnie. Zwiedziłam wiele miejsc oraz poznałam zwyczaje i kulturę Francuską. Zaskoczyło mnie wiele różnic w szkole. Ilość godzin spędzany na powietrzu. Oraz zmiana osób w klasie co roku. Poznałam wiele wspaniałych ludzi. Nauczyłam się nowych zwrotów oraz słów w języku francuskim.

– Ala

To mój trzeci tydzień w Finlandii, Moja nowa rodzina przyjęła mnie bardzo ciepło. Zobaczyłem wiele ciekawych miejsc w Helsinkach. Sama szkoła jest duża i przestronna.  Bardzo mi się podoba że uczniowie mają  dużo wolności i relację “na ty” z nauczycielami. Jak na razie  mam świetną opinię o Finlandii.  Mam nadzieję na doznanie wielu nowych wrażeń.

– Tymon

 

 

Na zdjęciach uczniowie podczas wymiany oraz miejsca przez nich odwiedzane.

Skip to content