Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

15 marca 2022 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 62

Dzisiejszy przegląd polecanych książek rozpoczynamy od pozycji „Tajemnice sieci” Adama Wierzbickiego.
Autor książki, prof. dr hab. Adam Wierzbicki obserwował rozwój sieci WWW od początku jej istnienia. Zawodowo zajął się technologiami związanymi z siecią, jej zastosowaniami, wiarygodnością treści WWW oraz sztuczną inteligencją w Internecie. Na co dzień wykłada w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych . Jest autorem książki „Wiarygodność treści WWW”. My przedstawiamy Wam dzisiaj edukacyjną książkę, której zadaniem jest przybliżenie dzieciom technologii sieci WWW od strony użytkowej, nauka strategii i metod wyszukiwania informacji, krytycznej oceny tych informacji, a także źródeł, z których pochodzą. Książka ma za zadanie przygotować młodego czytelnika do samodzielnego publikowania danych w Internecie oraz do bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych.
Autor kieruje książkę do dzieci w wieku 9 – 13 lat.
Zapraszamy Was również na stronę książki. Poznacie tam jej bohaterów, będziecie mogli zadać pytania Wirtualnemu Profesorowi, a w sekcji ćwiczenia sprawdzicie swoją wiedzę: https://tajemnicesieci.com/

Daphne rozpoczyna naukę w nowej szkole. Kocha książki i chce zostać asystentką biblioteczną. W bibliotece poznaje Emily Lime. Razem poprowadzą niejedno śledztwo…
Śledztwa Emily Lime Dava Sheltona to kolejna seria powieści detektywistycznych, które na pewno Wam się spodobają! Dynamiczna akcja, świetne zagadki kryminalne, nietuzinkowi bohaterowie i przede wszystkim miejsce akcji – biblioteka! Sami rozumiecie, że nie możemy pominąć tych powieści 🙂 Zapraszamy Was w podróż do niezwykłej angielskiej szkoły w drugiej połowie XX wieku.

Ostatnia z polecanych dzisiaj pozycji to „Roller Girl” autorstwa Victorii Jamieson, bestsellerowa, entuzjastycznie przyjęta przez krytyków i czytelników na całym świecie powieść graficzna dla dzieci. Książka uzyskała status wielokrotnego bestsellera New York Times i została wyróżniona licznymi nagrodami literackimi, w tym prestiżową nagrodą Newbery Honor.
12-letnia Astrid wraz z przyjaciółką Nicole ogląda fascynujące kobiece zawody wrotkarskie Roller Derby. Astrid chce spróbować swoich sił w tym sporcie, zapisuje się na letni obóz i rozpoczyna przygodę z wrotkami…
To wyjątkowa niezwykle zabawna i mądra historia o przełamywaniu własnych słabości w pogoni za marzeniami, sile przyjaźni, dojrzewaniu, relacjach i wartościach.

Na zdjęciach prezentowane książki.
Skip to content