Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

15 września 2020 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 2

Za oknem ciągle króluje lato, ale już niedługo w kalendarzu powitamy jesień. Na poprawę jesiennych humorów mamy dla Was propozycje jesiennych lektur.

Zachęcamy do przyjrzenia się nowościom wydawnictwa Zielona Sowa. Przedstawiamy Wam ich wrześniowe premiery dla dzieci nieco starszych, czyli 9-12 lat. Która podoba Wam się najbardziej?

Druga dzisiejsza propozycja jesiennej lektury, to książka wydawnictwa Debit.
Jak czytamy na stronie wydawnictwa, 2 września, dzień po światowej premierze, do polskich księgarń trafiła „Symfonia zwierząt” Dana Browna, w świetnym przekładzie Michała Rusinka.
To niezwykła książka, do czytania i słuchania jednocześnie! Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii książka pozwala małemu czytelnikowi słuchać podczas lektury utworów muzyki klasycznej.
Wybierzcie się w podróż przez lasy i morza z Maestro Myszą i jego muzycznymi przyjaciółmi. Spotkacie olbrzymiego płetwala, szybką gepardzicę, małe żuki i pełne gracji łabędzie. Każde z nich ma Wam coś ważnego do powiedzenia. Może uda wam się po drodze znaleźć niespodzianki, które zostawił dla was Maestro Mysz?

Dan Brown, autor wielu bestsellerów dla dorosłych, debiutuje jako autor dla dzieci tą niezwykle zabawną, tajemniczą, muzyczną i wymagającą skupienia opowieścią.

Ostatni dzisiejszy post zachęcający do jesiennej lektury dotyczy wydawnictwa Amber.
Amber to wydawca światowych bestselerów – jako pierwszy w postkomunistycznej Polsce drukował książki wszystkich największych anglojęzycznych autorów.
AMBEREK to książki, które kochają dzieci i rodzice na całym świecie. Książki kultowe i niepowtarzalne. Współczesna klasyka i olśniewające debiuty.
Jak sami piszą „od 31 lat dajemy Wam to, co czyta cały świat: najlepsze thrillery, kryminały, literaturę kobiecą, młodzieżową, w AMBERKU kultowe, przepięknie ilustrowane książeczki dla dzieci, a ponadto mądre i piękne poradniki, książki psychologiczne, historyczne, przyrodnicze i albumy.”
Więcej o wydawnictwie i jego książkach na stronie: http://www.wydawnictwoamber.pl/o-wydawnictwie

Skip to content