Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

22 września 2020 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 3

W 3 numerze naszego tygodnika zapraszamy Was do powitania jesieni, ale nie zapominamy o tym, że w każdej porze roku warto czytać…

23 września rozpoczyna się jesień 🍂🍁🍂🍁🍄🍄🍄
Podczas astronomicznej jesieni dzień jest krótszy od nocy, z każdą kolejną dobą dnia ubywa, a nocy przybywa. Taka sytuacja trwa do momentu przesilenia zimowego, czyli 21 lub 22 grudnia. Nasi przodkowie bardzo uroczyście obchodzili pierwszy dzień jesieni, nazywany Świętem Plonów, które przypadało na 23 września.
Z okazji pierwszego dnia jesieni chcemy zaprosić Was do udziału w konkursie na portret jesiennego pejzażu 😉🙃
Technika wykonania prac jest dowolna – mogą to być zdjęcia, wydzieranki, obrazy z plasteliny lub zwykłe rysunki. Wybieracie sami a po wykonaniu czekamy na wasze prace w postaci zdjęć (można pracę sfotografować i wysłać na adres zdjeciaszklola@gmail.com lub biblioteczka44@wp.pl). Swoje prace możecie też przynieść do bibliotek w obu budynkach. Termin dostarczenia prac – 9.10.2020.
Zapraszamy również do tworzenia prac rodzinnych, klasowych lub grupowych. 🍄🍁🍄🍁🍄

Dziś chcemy też polecić Wam przewodnik w języku angielskim: Gdansk. A Guidebook for Young Explorers
Zapraszamy na jesienne, rodzinne wycieczki po mieście i okolicach. Siedem tras, a po drodze mnóstwo niezwykłych zakątków do poznania, słynnych zabytków do zwiedzenia i zaskakujących zagadek do rozwiązania. Przewodnik 7 x Gdańsk to: intrygująca komiksowa forma, wciągające opowieści oraz ciekawostki w sam raz dla młodych odkrywców.

Zaczytane ławki w Warszawie
Zaczytanie Ławki to niezwykłe meble stworzone przez fundację Zaczytani.org a zaprojektowane przez polskich artystów oraz osoby medialne. Na ławce można nie tylko usiąść, ale także bezpłatnie pobrać audiobook.
Zadaniem ławek jest zachęcanie do czytelnictwa zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Dzięki nim literackie akcenty będą dostępne nie tylko w księgarniach, bibliotekach, ale również w przestrzeni miejskiej. Ławki literacko-artystyczne to sposób na promocję czytelnictwa i zaciekawienie literaturą oraz świętowanie związków miasta z literaturą i sztuką. To również promocja literatury polskiej wśród mieszkańców i turystów, a także sposób na zaprezentowanie polskiego dziedzictwa literackiego.
A może mijasz na swojej drodze jakąś zaczytaną ławkę? Jeśli tak, to przysiądź i zrób sobie zdjęcie a następnie przyślij je do nas. Może uda się stworzyć naszą własną galerię zaczytanych ławek…
Zdjęcia możecie przysyłać na nasze adresy: zdjeciaszklola@gmail.com lub biblioteczka44@wp.pl

Skip to content