Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościSmolnaŻycie szkoły

16 kwietnia 2023 roku – wycieczka klas ósmych do Wielkiej Brytanii – dzień drugi

Po całym dniu podróży autokarowej, a następnie przeprawie promem dotarliśmy do Londynu – stolicy Anglii. Nasze londyńskie wojaże zaczęliśmy od wizyty w Tower of London – niegdyś budzącej trwogę twierdzy, obecnie jednej z największych atrakcji stolicy. Następnie udaliśmy się do Science Museum i Natural History Museum – dwóch najczęściej odwiedzanych muzeów na Wyspach Brytyjskich.
Po wielu godzinach zwiedzania przyszła pora na spacer po Hyde Parku, jednym z ośmiu królewskich londyńskich parków z pięknym sztucznym jeziorem The Serpentine. Kolejnym punktem programu był wizyta na Oxford Street, najpopularniejszej ulicy handlowej Londynu.
To jedna z pozycji, która znajduje się na liście „must see” każdego turysty.
Późnym wieczorem dotarliśmy do miejsca naszego zakwaterowania, czyli Okehampton, niewielkiej brytyjskiej miejscowości położonej na skraju Parku Narodowego Dartmoor.

Na zdjęciach uczniowie podczas wycieczki i zwiedzane przez nich obiekty.

Skip to content