Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

16 listopada 2021 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 48

W dzisiejszym Tygodniku polecajki książkowe.
Jako pierwsze, polecamy kryminały dla dzieci, z nowej serii „Wskazówki”. Każda książka, to pełna zwrotów akcji, szalona i niezwykła przygoda 12 letniego Maksa.

Druga z proponowanych przez nas dzisiaj serii to „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”. Do wyboru mamy już ponad 10 części. A co wiemy o Emi? Wraz z mamą, tatą i labradorem Czekoladą mieszka w dużym mieście w domu Na Bateryjce. Ma zwariowanych przyjaciół: Anielę, która nie cierpi księżniczek, muzykalną Faustynę, Franka-mądralę, czarującego Lucka i wielu innych. Pewnego dnia dziewczyny zakładają tajny klub. Jego motto brzmi: NIGDY WIĘCEJ NUDY!

Ostatnie z dzisiaj polecanych książek to dwie pozycje o przewrotnym tytule „To nie jest kolejna książka do matmy”. Są to książki pełne zadań rysunkowych inspirowanych matematyką.
Oto, co pisze wydawca: „Przekonaj się, że sztuka i matematyka mają ze sobą więcej wspólnego, niż myślisz! Odkryj fascynujący świat matematycznych figur i wzorów. Licz i rysuj, rysuj i licz. Zrób kwiaty z okręgów i las z fraktali. Twórz zwariowane łamańce, złote spirale i wieloramienne gwiazdy. Układaj mozaiki i projektuj mandale. Bez względu na to, czy jesteś matematycznym geniuszem, czy szalonym artystą – czeka cię świetna zabawa! I pamiętaj: to nie jest książka do matmy! A może jest?”

Na zdjęciach okładki prezentowanych książek.

Skip to content