Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

16 maja 2023 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 105

Każdy kto ma młodsze rodzeństwo, wie, że nie zawsze jest różowo…
Mela zawsze chciała mieć rodzeństwo, ale to „zawsze” minęło dobre kilka lat temu, kiedy Meli brakowało kogoś do zabawy. Dziś ma 12 lat i bardzo jej dobrze w roli jedynaczki. Za pięć miesięcy to się zmieni. Wszystko, do czego Mela była przyzwyczajona, co znała i kochała. Polecamy także jedynakom 😉
Druga z naszych dzisiejszych propozycji to książka pt. „Kraksa” Jerrego Spinelli, pisarza amerykańskiego, autora kilkudziesięciu książek dla dzieci i laureatem prestiżowej nagrody stowarzyszenia bibliotekarzy amerykańskich Newberry Medal.
Kraksa to przezwisko Johna Coogana, szkolnego rozrabiaki, który zawsze stawia na swoim, uwielbia markowe ciuchy, ostre zwarcia i swą pozycję najlepszego sportowca w zespole. Kraksa jest przekonany, że sukces w życiu zależy od pieniędzy, tupetu i siły. Podobnie myśli wielu jego kolegów. Ale nie Penny Webb! Penny jest nowym uczniem. Chudy i niepozorny, niezbyt interesuje się sportem, nosi niemodne ubrania i jest tak naiwny, że aż prosi się, by mu dokuczać. I Kraksa czyni to z przyjemnością. Do czasu. Okazuje się bowiem, że ten przyjacielski słabeusz, wegetarianin i w dodatku pacyfista nieoczekiwanie potrafi wpłynąć na brutalnego Kraksę.
Jest jeszcze jedna ważna osoba, która sprawia, ze cała rodzina Kraksy zaczyna się zmieniać, a wiecznie zajęci zarabianiem rodzice zaczynają dostrzegać inne sprawy…

Na koniec dzisiejszego Tygodnika „Ostatnia sztuczka”, książka Grażyny Bąkiewicz.
Zwiewna jak motyl Ella jest mistrzynią iluzji. Na festiwalu street artu nie ma sobie równych. Niestety ktoś próbuje wyeliminować ją z konkursu…
Balbina, która spędza wakacje z rodzicami na stanowisku archeologicznym i niejedno już w życiu widziała, próbuje pomóc Elli i grupie jej przyjaciół. Razem z nieodłączną kamerą przemierza miasteczko, tropiąc ślady kolejnych przestępstw.
Czy w sprawę wmieszany jest Wielkolud i jego kolekcja posążków Światowida? A może to wina rodziców Balbiny, którzy wykopując kamienny topór, zbudzili starą klątwę? Sprawdźcie sami. Zapraszamy do lektury 🙂

Na zdjęciach prezentowane książki.

Skip to content