Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatŻycie szkoły

16 maja 2024 roku – klasa 5b w Teatrze Wielkim

Uczniowie klasy 5b uczestniczyli w próbie generalnej spektaklu „Dracula” wystawianego przez Teatr Wielki. Jest to przedstawienie baletowe z muzyką Wojciecha Kilara i choreografią Krzysztofa Pastora. Spektakl powstał na specjalne zamówienie West Australian Ballet i miał swoją światową prapremierę we wrześniu 2018 roku w Perth.

W trakcie przerwy w spektaklu, niespodziewanie okazało się, że z uczniami chce się spotkać i porozmawiać dyrygent i dyrektor muzyczny Teatru Wielkiego, pan Patrick Fournillier. Pan Fournillier to francuski dyrygent uznawany za jednego z najlepszych dyrygentów specjalizujących się w muzyce francuskiej i włoskiej. Jest laureatem prestiżowych, międzynarodowych nagród muzycznych. Od sezonu 2020/2021 pełni funkcję dyrektora muzycznego warszawskiej Opery Narodowej. Rozmowa z uczniami odbywała się w języku angielskim. Uczniowie świetnie sobie poradzili bez pomocy tłumacza. To było bardzo wzbogacające i ciekawe doświadczenie.

Na zdjęciach uczniowie podczas spotkania z dyrygentem i podczas oczekiwania na spektakl.

Skip to content