Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatOgłoszeniaSmolnaWydarzeniaŻycie szkoły

16 marca 2020 roku – praca zdalna biblioteki

Od 12 marca nasza szkoła, podobnie jak wszystkie inne w kraju znalazła się w sytuacji wyjątkowej, jakiej nikt wcześniej nie doświadczał. Wszyscy uczymy się jak znaleźć się w tej nowej rzeczywistości. Jako nauczyciele – bibliotekarze, podobnie jak inni nauczyciele, staramy się zrobić wszystko, aby stworzyć uczniom namiastkę zwykłej, szkolnej codzienności. Staramy się, tak jak wcześniej wspierać naszych uczniów, Państwa Dzieci, w procesie edukacji i przedstawiać interesujące propozycje spędzania wolnego czasu. Zamieszczamy w ogłoszeniach na Librusie, na facebookowym profilu szkoły, oraz tu, na stronie internetowej szkoły linki do ciekawych recenzji literackich, treści samych książek, lub z książkami związanych, platform udostępniających e-booki. Podpowiadamy gdzie szukać bezpiecznych, ale rozwijających treści rozrywkowych (quizy, krzyżówki, wykreślanki). Organizujemy wirtualne konkursy. Przybliżamy postaci nauczycieli i uczniów i ich hobby. Staramy się służyć Państwu i Państwa Dzieciom wsparciem w tym trudnym czasie. Mamy nadzieję, na szybki powrót do naszej zwykłej, szkolnej codzienności.

Skip to content