Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościProjektySmolnaWspółpracaŻycie szkoły

19 kwietnia 2021 roku – spotkanie z partnerami z Czech

W poniedziałek odbyło się także kolejne spotkanie z naszymi partnerami z Czech. Tym razem omawialiśmy nasze lokalne problemy ekologiczne, ponieważ w tym roku projekt „Building a better future” zajmuje się zagadnieniami ekologicznymi. Przedstawiliśmy główne problemy ekologiczne Warszawy: smog, zanieczyszczenie Wisły oraz śmieci. Okazało się, że problemy miast są podobne, bo Liberec również ma problemy ze smogiem i zaśmiecaniem, jednak największym problemem ekologicznym tego miasta jest rozbudowująca się tuż przy granicy polska kopalnia Turów zagrażająca np. wodom gruntowym oraz wytwarzająca duże zanieczyszczenie światłem. Spotkanie zakończyło się dyskusją o różnych odnawialnych źródłach energii.

Skip to content