Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatWydarzeniaŻycie szkoły

19 listopada 2018 roku – trzecie „Spotkanie z muzyką”

Kolejny koncert z cyklu „Spotkania z muzyką” zatytułowany był „Na żołnierską nutę – w 100. rocznicę odzyskania niepodległości”. Był to koncert pieśni i piosenek z żołnierskiego śpiewnika – tych, które towarzyszyły walce o wolność w XX wieku oraz tych, które są świadkami naszej najnowszej historii. Wysłuchaliśmy utworów o wydźwięku bohaterskim, żartobliwych przyśpiewek i tchnących zadumą ballad partyzanckich. Śpiewom towarzyszyła trąbka – najbardziej wojskowy z instrumentów. Usłyszeliśmy rozmaite sygnały grane na trąbce i poznaliśmy ich znaczenie. Wiele z utworów śpiewaliśmy razem z artystami.

Skip to content