Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

19 marca 2024 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 136

Dzisiejszy Tygodnik rozpoczynamy od klasyki literatury dla dzieci idealnej na wiosnę. Przeczytajcie opis wydawcy:
„Kiedy nastaje wiosna, wszystkie dzieci z Bullerbyn zupełnie dziczeją.
Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta i Anna chodzą po płocie, ujeżdżają byka, włażą w kałuże i wpadają do strumienia. A mała Kerstin wyrywa mamie wszystkie narcyzy w ogródku — bo tak przyjemnie jest zbierać kwiatki! Wieczorem dzieci palą stare liście i tańczą wokół ogniska, aż im się kręci w głowach…”

Nasza druga dzisiejsza propozycja to dwa tomy powieści Katarzyny Rygiel. Przeczytajcie opis treści pochodzący od wydawcy książek:
„Ula i Felek to współcześni nastolatkowie, których naprawdę wiele różni. Ona bez trudu nawiązuje przyjaźnie, on z kolei uchodzi za dziwaka, bo lubi się uczyć. Chociaż Ula i Feliks się nie cierpią, muszą razem napisać pracę z języka polskiego. Spotykają się w czasie Nocy Muzeów w Muzeum Chopina. I tam zaczyna się ich prawdziwa przygoda: przenoszą się w czasie! Okazuje się, że przetrwanie w Warszawie sprzed stuleci nie jest wcale takie proste. Po pierwszym szoku Ula i Felek próbują odkryć, kto wysłał ich w tę podróż do przeszłości.”
I jeszcze informacja o drugim tomie:
„Są wakacje. Ula dużo czasu spędza na lekcjach śpiewu, a Feliks się nudzi. Pewnego dnia w Bibliotece Uniwersyteckiej spostrzega tajemniczego mężczyznę, który zostawia na stoliku czarną teczkę. Jest w niej bardzo stare zdjęcie przedstawiające ogromny salon, a w nim dwa fortepiany. Chłopiec jest pewien, że ze zdjęciem wiąże się jakaś zagadka. Kiedy odkrywa, że chodzi o zaginiony fortepian Chopina, postanawia wrócić do przeszłości, by dowiedzieć się, co się z nim stało. W podróż, wbrew jej woli, zabiera też Ulę. Towarzyszy im ich dobry znajomy – bazyliszek.”
Wraz z Wydawnictwem Dwukropek, zapraszamy do lektury!

Na koniec jeszcze jedna propozycja Wydawnictwa Dwukropek. Seria „Roryk. Nieśmiały detektyw”. Jak można się domyślić, jest to seria o tematyce kryminalno – detektywistycznej. Przeczytajcie, co o dwóch pierwszych tomach serii pisze wydawca:
1 tom
Rory Shy jest nietypowym detektywem: wstydzi się przesłuchiwać świadków, jest zbyt nieśmiały, by rozmawiać z informatorami i zdecydowanie zbyt uprzejmy, by zadręczać podejrzanych pytaniami o alibi. Posiada za to własną, ściśle tajną metodę, dzięki której do tej pory udawało mu się rozwiązywać nawet najtrudniejsze zagadki. (…) w willi pewnej milionerki zniknęła bez śladu perła. A każdy mieszkaniec domostwa – od sekretarki po kamerdynera – skrywa jakiś sekret. Nie da się uniknąć przesłuchań! Z pomocą dwunastoletniej Matyldy Rory podejmuje się najtrudniejszej sprawy w swojej karierze…
2 tom
Dwunastoletnia Matylda prowadzi podwójne życie – jako asystentka prawdziwego detektywa, błyskotliwego, ale chorobliwie nieśmiałego Roryka Nieśmiała, oraz niezwykle rozmowna dziewczyna z osiedla klasy średniej. Niesamowity duet tym razem podejmuje sprawę aktorki podejrzanej o planowanie zamachu na męża. Bez śladu ginie także cenny obraz „Czerwona ważka”.

Na zdjęciach prezentowane książki.

Skip to content