Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

19 października 2021 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 45

Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych upływa nam pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. Z tej okazji ogłaszamy Konkurs na przebranie za postać z legend warszawskich!
Liczymy na waszą kreatywność i dobre chęci. Prosimy tylko, żeby kostiumy były wykonane przez was, a nie kupione.
Tu możecie przypomnieć sobie legendy:
Na Wasze zdjęcia w kostiumach czekamy do 5 listopada. Przysyłajcie je na adresy:
zdjeciaszklola@gmail.com lub biblioteczka44@wp.pl
Na zwycięzców czekają nagrody 😊🏆🎁

Nasz drugi konkurs związany z hasłem tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych polega na odszukaniu jak największej ilości miejsc związanych z legendami warszawskimi. Mogą to być pomniki, szyldy, nazwy ulic, wizerunki na miejskich kamienicach, a nawet reklamy zawierające wizerunek postaci z legend. Odszukajcie takie miejsca i uwiecznijcie je na zdjęciach. Wykonane zdjęcia przyślijcie do nas.
Ci, którzy odszukają największą ilość różnych miejsc i różnych postaci otrzymają nagrody.
Podobnie jak w przypadku poprzedniego konkursu na zdjęcia czekamy do 5 listopada  pod adresami: zdjeciaszklola@gmail.com lub biblioteczka44@wp.pl

Trzeci z konkursów, które dziś ogłaszamy został przygotowany przez uczennice z klasy 8d. Dziewczyny przeczytały i nagrały fragmenty pięciu ,,Legend warszawskich”. Zarejestrowane nagrania zostaną odtworzone uczniom klas 1 – 3, aby spróbowali odgadnąć tytuły czytanych legend.
Uczennicom klasy 8d bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu konkursu. O wynikach poinformujemy w pierwszych dniach listopada.

Na ilustracjach Barbakan w Warszawie i pomnik syrenki na Starym Mieście w Warszawie oraz wizerunki postaci z legend warszawskich.

Skip to content