Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

2 stycznia 2024 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 127

Witamy Was w Nowym Roku i zapraszamy do cotygodniowego śledzenia naszych propozycji lekturowych. Rok 2024 rozpoczynamy od serii Akademia Odkrywców. Te książki to wykwintna uczta zarówno dla umysłu, jak i dla serca – zapierająca dech w piersiach, inspirująca historia z wyrazistymi bohaterami, niezwykłymi miejscami, poruszająca najważniejsze tematy.
Nie zwlekajcie – dajcie się ponieść tej opowieści!
Przeczytajcie opis pierwszej części:
Dwunastoletni Cruz Coronado opuszcza dom na Hawajach, by wraz z grupką dzieciaków z całego świata podjąć naukę w prestiżowej Akademii Odkrywców. Tym samym dołącza do kolejnego pokolenia wielkich podróżników, na których czekają przygody, niebezpieczeństwa i zapierająca dech w piersiach międzynarodowa misja. Jednak dla Cruza stawka jest znacznie wyższa. Gdy tylko przekracza próg Akademii, odkrywa, że jego rodzinę łączy coś z pewną tajemniczą organizacją. Między pasjonującymi lekcjami, łamaniem szyfrów, nawiązywaniem nowych przyjaźni i niesamowitymi wirtualnymi ekspedycjami musi znaleźć czas, by odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: Kto chce go dopaść… i dlaczego?
Zachęcamy do sięgnięcia także po następne tomy.

Druga z dzisiejszych propozycji to zupełna klasyka literatury.
„Cudowna podróż” autorstwa Selmy Lagerlöf to pełna przygód powieść dla dzieci napisana w latach 1906-1907. Akcja powieści toczy się w drugiej połowie XIX wieku. Świat przedstawiony pełen jest tajemniczych postaci. Głównym bohaterem jest niesforny czternastoletni chłopiec mieszkający na wsi. Pewnego dnia zostaje na niego rzucony zły czar…
Powieść zupełnie ponadczasowa. Zapraszamy do lektury!

I ostatnia nasza dzisiejsza propozycja, także pozycja zaliczana do klasyki literatury. „Małe kobietki” – amerykańska powieść autorstwa Louisy May Alcott, wydana po raz pierwszy w roku 1868. W Polsce ukazała się po raz pierwszy w roku 1876. Powieść oparta jest na biografii autorki i jej sióstr.
W „Małych kobietkach” znajdziecie ciepłe, lecz niepozbawione refleksji portrety czterech sióstr: utalentowanej chłopczycy i przyszłej pisarki Jo, wątłej i nieśmiałej Beth o złotym sercu, pięknej i ambitnej Meg oraz romantycznej, ale rozpieszczonej Amy. O jedność i byt rodziny dzielnie walczy ich matka Marmee, podczas gdy ojciec bierze udział w wojnie secesyjnej.
Sprawdźcie, czy siostry March rozkochają Was w sobie podobnie jak wiele wcześniejszych pokoleń czytelników.

Na zdjęciach prezentowane książki.

 

Skip to content