Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościSmolnaŻycie szkoły

20 kwietnia 2023 roku – szósty dzień wycieczki klas ósmych

Szósty dzień naszej szkolnej wycieczki to pożegnanie z Okehampton i powrót do serca Brytyjskiego Imperium. Tym razem zwiedzanie rozpoczeliśmy od Palace, rezydencji brytyjskich monarchów. Następnie udaliśmy się na szybki spacer ulicami Londynu, gdzie udało nam się zobaczyć Westminster Abbey i Big Ben.
Jedną z największych atrakcji tego dnia był rejs po Tamizie, nazywanej pieszczotliwie przez Anglików „ojcem staruszkiem” („Old Father Thames”). Jest ona drugą najdłuższą rzeką w Wielkiej Brytanii. Wycieczka statkiem po Tamizie była niesamowitym przeżyciem, ponieważ w ten sposób mogliśmy zobaczyć różne zakątki Londynu z zupełnie innej perspektywy.
Następnie przyszła pora na London Eye – słynne koło widokowe, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Londynu.
Kolejnym punktem programu był spacer w kierunku Trafalgar Square, gdzie naszą uwagę przykuła kolumna Nelsona, z kolei w National Gallery mieliśmy okazję podziwiać dzieła sztuki takie jak słynne „Słoneczniki” Van Gogh’a oraz wiele innych obrazów słynnych Impresjonistów.
Na koniec przyszedł czas na China Town, słynną chińską dzielnicę pachnącą tysiącem orientalnych potraw oraz na Leicester Square i Piccadilly Circus – rozrywkowe części metropolii.
Po ośmiu godzinach pobytu w Londynie wracamy do Polski! 🙂

Na zdjęciach uczniowie w trakcie zwiedzania.

 

 

Skip to content