Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościProjektySmolnaWspółpracaŻycie szkoły

20 Listopada 2021 roku – szósty dzień w Bordeaux (Francja) – relacje uczestników

Ostatni dzień przed powrotem do Polski uczniowie uczestniczący w mobilności w Bordeaux spędzili w rodzinach. Oto jedna z relacji:

„Sobotni dzień w rodzinie Brilli rozpoczęliśmy szybkim śniadaniem. Następnie odwieźliśmy na lotnisko mieszkającą z nami przez ostatni tydzień Laurę z Hiszpanii. Po wzruszającym pożegnaniu wróciliśmy do domu na obiad. Potem miałam okazję uczestniczyć w cotygodniowej lekcji gry na gitarze goszczącej mnie Pauline. Następnie odwiedziliśmy przepiękne miasteczko Saint-Émilion słynące z produkcji wina. Dzień zakończył się przepyszną kolacją i spektakularnym pokazem fajerwerków w Bordeaux.”

Saint-Émilion było dzisiaj ulubionym miejscem spędzania wolnej soboty z francuską rodziną. Oto dwie kolejne relacje i piękne zdjęcia:
Kuba: „Dzisiejszy, ostatni pełny dzień we Francji spędziliśmy z rodzinami nie będąc w szkole. Każdy robił co innego jak na przykład wycieczka do zabytkowego miasteczka Saint-Émilion czy spacer po Bordeaux.”

Maja: „W sobotę rano pojechałam do Bordeaux na spacer i na zakupy, następnie wraz z moją rodziną zjedliśmy pyszny obiad w domu i pojechaliśmy do Saint-Émilion gdzie zobaczyłam zapierające dech w piersi stare i piękne budynki. Później pojechaliśmy na koncert mojej francuskiej koleżanki. Po powrocie do domu spróbowałam małży, które bardzo mi posmakowały.”

Na zdjęciach miejscowości odwiedzane przez naszych uczniów.

Skip to content