Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościSmolnaŻycie szkoły

21 września 2023 roku – drugi dzień wycieczki klas siódmych

Drugi dzień wycieczki integracyjnej klas siódmych zaczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Leonardo da Vinci, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawych chemicznych warsztatach pt ORANŻ, BŁĘKIT, FENOLOFTALEINA… TAK CHEMICZNA ZABAWA SIĘ ZACZYNA”. Nasi uczniowie poznali skalę pH, badali właściwości różnych substancji, odkrywając jednocześnie ich znaczenie zarówno w przyrodzie, jak również w życiu człowieka. Ponadto, nauczyli się rozróżniać substancje zwane kwasami i zasadami i dowiedzieli się, gdzie można spotkać wyżej wymienione związki chemiczne.
Kolejnym punktem było zwiedzanie wystawy: „Człowiek niezwykła maszyna”, podejmującej zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka oraz wystawy: „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, dotyczącej zagadnień ekologiczno – przyrodniczych.
Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat-Krajno, gdzie czekały na nas różne atrakcje: park linowy, kino 6D oraz Aleja miniatur, gdzie mogliśmy podziwiać ponad 60 miniaturowych replik najważniejszych zabytków, takich jak: Brama Brandenburska, Statua Wolności, Krzywa Wieża w Pizie, Wieża Eiffla, Koloseum, Piramida Cheopsa, Mur Chiński i wiele, wiele innych.

Po powrocie do ośrodka przyszedł czas na wieczorne zabawy. 🙂

 

Na zdjęciach uczniowie podczas wycieczki.
Skip to content