Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

23 kwietnia 2024 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 140

Witamy Was w ostatnim kwietniowym numerze naszego Tygodnika. Jak zwykle przygotowałyśmy dla Was trzy propozycje książkowych „polecajek”. Zaczynamy od spotkania z kotem Marianem w dwu tomach powieści Krzysztofa Zapotocznego. W powieściach widzimy świat z perspektywy inteligentnego, acz złośliwego kota. Czeka na nas wisielczy humor, wartkie dialogi, zaskakujące zwroty akcji, nietuzinkowi bohaterowie i zapowiedź epickiej przygody fantasy w rodzimych klimatach.
A tak o fabule pierwszego tomu pisze wydawca:
„Życie Baltazara Synala, dwunastoletniego chłopca z Wrocławia ulega nagłej przemianie, gdy okazuje się, że jego własny kot potrafi mówić, co więcej – jest jednym z wielu kotów, zajmujących się ochroną ludzi przed potworami z innych wymiarów. Kot Łatek, który sam każe tytułować się Marianem i ma wyjątkowo wredne usposobienie, uświadamia Baltazarowi, że koty i niektórzy ludzie mogą podróżować między światami oraz posiadać niezwykłe zdolności o tajemniczej nazwie „moc Przed”, które jednym pozwalają dokonywać czynów spektakularnych, a innym… Cóż, tych mniej widowiskowych…
Chłopiec szybko orientuje się, że życie wśród odwiedzaczy, czyli osób potrafiących odsyłać potwory z powrotem do ich świata, wiąże się także z ogromnym niebezpieczeństwem.”

Nasza kolejna propozycja to seria książek, która pozwoli Wam poczuć się częściowo jej autorem. Jest to nowa seria paragrafowych książek przygodowych, w których czytelnik decyduje, co się wydarzy i jak potoczą się losy bohaterów. Pełna ciekawostek historycznych i wciągająca jak powieść detektywistyczna.
W części „Twoja misja. Średniowiecze” jesteś najmłodszym dzieckiem zubożałego szlachcica, który został porwany! Tylko ty możesz uratować swojego ojca, a pomogą ci w tym odwaga, spryt i znajomość średniowiecznych realiów.
Każdy problem, który trzeba rozwiązać, to okazja do odkrycia niesamowitych faktów o średniowieczu. Udałoby ci się przeżyć w tej epoce?
W serii ukazały się też książki: „Twoja misja. Mars” i „Twoja misja. Leonardo da Vinci”.

A na koniec polecamy Wam książkę, która poprzez konwencję pełnej przygód opowieści, w rewelacyjny i atrakcyjny sposób uczy poruszać się po szachownicy. Koniecznie zajrzyjcie do Szachogrodu!

Na zdjęciach prezentowane książki.

Skip to content