Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

10 października 2023 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 116

Kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania. Kiedyś, w czasach przed erą komputerów, tabletów i laptopów nauka kaligrafii była jednym z obowiązkowych przedmiotów w polskich szkołach. To wspaniały trening uważności. Mimo tego, że żyjemy dziś w dobie komputerów, smartfonów i zapominamy już trochę o odręcznym piśmie, to kaligrafia wraca do łask.

Wesoła kaligrafia to seria zeszytów do ćwiczenia nauki pisania liter i cyfr. W każdej książce oprócz liniatur, kratek czy szlaczków znajdują się proste zadania, polegające na rysowaniu po śladzie. Strony z kalką pozwolą odwzorować wszystkie znaki, kształty i rysunki, dzięki czemu wykonywanie ćwiczeń stanie się również wspaniałą zabawą. Polecamy nie tylko najmłodszym 😁

Co to jest savoir-vivre? Mniej więcej to samo, co bon ton, tylko że trudniej to się wymawia. No dobrze, a co to jest bon ton? Wiedza o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Hm… a kto to właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek? Ktoś, kto nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przychodzą goście. Czyli każdy, kto przeczyta tę książkę i czegoś się z niej nauczy!

Mimo, że większość czytelników pewnie zna już tę książkę, przypominamy ją i polecamy. Bo w każdym wieku przyda się krótkie przypomnienie zasad dobrego zachowania 😉

Lubicie silne emocje i mroczne tajemnice? Jeśli tak, polecamy Wam książkę „Tajemnice East Emerson”.

Will Hunter myślał, że jego życie nie może być gorsze. Jego rodzice właśnie się rozwiedli. Jego najlepszym (i jedynym) przyjacielem jest teraz pies. A mama zdecydowała o ich przeprowadzce z Nowego Jorku do położonego na odludziu miasteczka East Emerson. Ale Will się myli – może być gorzej. Bo East Emerson jest wypełnione mnóstwem przerażających potworów, które tylko on widzi. Kiedy z miasta znikają wszystkie zwierzęta (w tym jego pies), Will nabiera pewności, że dzieje się coś naprawdę złego. Łączy więc siły z superinteligentnym Linusem i jego siostrą Ivy, aby odkryć sekrety East Emerson. Bo kiedy troje nastolatków łączy siły przeciwko magii, mitom i szalonej nauce, nic złego nie może się wydarzyć. Prawda?

Na zdjęciach prezentowane książki.

 

 

 

Skip to content