Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatŻycie szkoły

25 listopada 2022 roku – wizyta siatkarzy z LIX LO Mistrzostwa Sportowego i Klubu Metro Warszawa

Budynek przy Nowym Świecie odwiedzili uczniowie LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie oraz Klubu Metro Warszawa ze swoim trenerem, panem Wojciechem Szczuckim. Przybyli uczniowie trenują piłkę siatkową i mają w tej dziedzinie już wiele osiągnięć na poziomie Warszawy, Mazowsza i Polski.

W lekcji w-fu z udziałem siatkarzy uczestniczyli uczniowie klas piątych.

Trener, pan Wojciech Szczucki opowiadał uczniom o siatkówce, zachęcał do uprawiania sportu, zwrócił uwagę na zdrowe odżywianie. Uczniowie Liceum opowiadali o sobie, swoich sukcesach, o tym jak wygląda ich życie jako sportowców, co daje im sport. Następnie siatkarze zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazu przeprowadzonego pod kierunkiem trenera. W dalszej części zajęć nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z teorią i ćwiczeniami praktycznymi prezentowanymi przez uczniów Liceum Sportowego. Mieli także okazję ćwiczyć razem z siatkarzami.

Może dzięki temu spotkaniu, kiedyś któryś z naszych uczniów, także będzie zdobywał laury w piłce siatkowej…

 

Na zdjęciach siatkarze podczas zajęć z uczniami klas piątych.

Skip to content