Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

26 kwietnia 2022 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 67

Mamy dla Was I tom nowego dobrze zapowiadającego się cyklu pt. „Franek i Finka” autorstwa Anety Jadowskiej.
W opisie książki czytamy:
„Zbliżają się wakacje, a Franek i Finka mają je spędzić w cyrku ekscentrycznego dziadka, który potrafi czarować i wygląda jak skrzyżowanie Świętego Mikołaja z Willym Wonką. Tata bliźniaków uważa, że cyrkowy świat magii nie jest właściwym miejscem dla dzieci. (…) Rodzeństwo odkrywa swoje niezwykłe zdolności i poznaje istoty, o których czytało tylko w książkach. Ale czy talent do magii pozwoli im uratować umierającą mamę?”
Zapraszamy Was do krainy magii stworzonej przez Anetę Jadowską 👍

Nie odchodźmy jeszcze od areny cyrkowej, bo w jej pobliżu poznamy bohaterki kolejnej polecanej przez nas książki: „Czarka” Ludwiki Woźnickiej. To nie jest nowość, to książka napisana w 1961 roku, jednak opierająca się czasowi. „Czarka” opowiada o początkach przyjaźni między Irenką i malutką panterą, która uciekła z cyrku. Dziewczynka przygarnia zwierzątko przekonana, że znalazła bezdomnego kotka. Ciekawa akcja, w której przeplatają się różne wątki, coraz większy krąg bohaterów, wszystko to wciąga i sprawia, iż losy pantery i jej opiekunki stają się ważne i bliskie czytelnikowi.
Jeśli spodobają Wam się przygody Irenki i Czarki, sięgnijcie po kolejne części powieści: „Wakacje z Czarką”, „Irka, Czarka i Niezdara”, „Z Czarką w cyrku”, „Z Czarką w rejs”.

Ostatnia z dzisiejszych książek jest także początkiem serii „Strażnicy Wrót”. Autorzy cyklu to: Maciej Rożen i Agnieszka Wajda. Pierwsza, wydana część zatytułowana jest „Jaga i dom na orlich nogach”.
Jaga Kurzastopka – młoda czarownica – jest córką uzdrowicielki magicznych stworzeń i hodowcy chat na kurzych nogach. Mieszka w Zaklętych Kotlinach, w wiosce Klekotki, a jej najlepszym kumplem jest Cykor – mała chata wielkości domku dla lalek. W wyniku niespodziewanego porwania rodziców, dziewczynka musi ratować rodzinę i udaremnić niecny plan spiskowcom…
Koniecznie dowiedz się, czy jej się to uda…
„Strażnicy Wrót” to seria książek przygodowych łącząca elementy świata magicznego, słowiańskiej mitologii i polskich legend, a ich akcja toczy się we współczesnym Krakowie i jego okolicach – tych rzeczywistych, i tych magicznych.

Na zdjęciach prezentowane książki.

Skip to content