Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

27 kwietnia 2021 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 30

Seria „Banda z Burej” to napisane z humorem książki Magdaleny Witkiewicz. Rozbawią nie tylko dzieci, ale także dorosłych. „Banda z Burej” to historia grupy rezolutnych dzieciaków, których nic nie powstrzyma przed rozwikłaniem przeróżnych tajemnic. Głównym bohaterem serii jest jedenastoletni Wiktor, który właśnie przeprowadził się razem z rodziną do Dziury i nie jest tym faktem zachwycony. Dziura, to małe miasteczko, z którego pochodzi mama Wiktora i do którego jego rodzina przeniosła się z Warszawy w poszukiwaniu spokoju.
Więcej o serii na stronie autorki:
Seria przygód Lilki i jej rodzeństwa, to kolejne książki Magdaleny Witkiewicz dla najmłodszych. Każda z części opowiada wakacyjne przygody rodzeństwa. W trzeciej z nich autorka oddaje głos młodszemu bratu Lilki, w pozostałych to dziewczynka jest główną bohaterką. Książki można czytać niezależnie od siebie.
Koniecznie zajrzyjcie do tych książeczek. Może to będzie ulubiona lektura tegorocznych wakacji?
O Elżbiecie Zubrzyckiej pisałyśmy Wam w zeszłotygodniowym numerze naszego Tygodnika. Przedstawiałyśmy Wam jej książki, pomocne w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami w życiu. Dziś chcemy polecić Wam jeszcze jedną pozycję tej autorki. Tym razem dotyczy ona egzaminów. Zachęcamy do sięgnięcia po nią głównie naszych najstarszych uczniów, przed Wami niedługo ważne dni. Warto się do nich dobrze przygotować… Książka „”Egzaminy bez spiny” może Wam w tym pomóc.
Skip to content