Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

27 lutego 2024 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 133

Dzisiejszy Tygodnik zaczynamy intrygującą historią pewnych nut…
Wielki skandal w małym miasteczku! W majową sobotę z miejscowego muzeum znika najcenniejszy eksponat. W tym samym czasie trójka dziesięcioletnich przyjaciół wraz z ekipą telewizyjną zamierza kręcić reportaż o swoim miejscu na ziemi. Niespodziewanie przygoda dziennikarska zamienia się w detektywistyczną…

Kto ukradł nuty Feliksa Nowowiejskiego?! Tropy się urywają, podejrzanych przybywa… Może Ty rozwikłasz tę sprawę?

Druga dzisiejsza propozycja jest mocno zagadkowa. Zacytujmy opis wydawcy:
„Czy Bybołów istnieje? A jeśli tak, to dlaczego wielu ludzi uważa, że nie? A jeśli nie, to dlaczego niektórzy sądzą, że tak? Czy Bybołowów jest więcej, czy tylko jeden? Czy dałby się oswoić? Co spowodowało, że opuścił swoje środowisko i rozpoczął wędrówkę? W jaki sposób pokonał tak wielkie odległości? Czy jest inteligentny? I najważniejsze: czy komuś uda się go wreszcie zobaczyć w całości?”
Te pytania stawiają sobie Kuba, Sara i jej tata. Jedno jest pewne: Niezależnie od tego, czy tajemnicze stworzenie istnieje naprawdę, trzeba je chronić za wszelką cenę! Świat potrzebuje Bybołowa, a Bybołów potrzebuje bezpiecznego schronienia. By je mu zapewnić, dziesięcioletni Sara Szczęściara i Kuba Rozróba, wspierani przez reportera Berka, światowej sławy naukowczynię profesor Gładkostópkę i dzielnego pilota Fiołka muszą stawić czoła Federacji tak tajnej, że nawet jej członkowie nie domyślają się, że istnieje… Czasu na uratowanie wyjątkowego zwierzęcia jest niewiele, a złoczyńcy depczą im po piętach… Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji i naszpikowana humorem książka Rafała Witka to kolejny tom z serii „Czytam, bo lubię” przeznaczonej dla dzieci wychowanych na cyklu „Czytam sobie”, które szukają wciągających przygodowych powieści, o bohater(k)ach podobnych do nich samych. Główną treść książki uzupełniają krótkie formy takie jak listy, notatki reporterskie, fragmenty dzieł naukowych czy stenogramy. To pozwala czytelniczkom i czytelnikom zapoznać się z różnymi formami literackimi.
I jeszcze jedna książka Rafała Witka, którą chcemy Wam dziś polecić…
Czy ktoś, kto urodził się pechowcem może oszukać przeznaczenie? Być może, jeśli przez przypadek użyje magicznej szczoteczki do zębów? A może szczęście zależy od nas samych i wiary we własne możliwości.
Książka Rafała Witka to pełna zwrotów akcji wciągająca powieść obyczajowa z elementami magii i szczyptą kaukaskich legend. Historia o dorastaniu, szukaniu akceptacji, narodzinach przyjaźni, która ma moc pokonywania największych przeciwności losu. To zaskakująca opowieść, w której żaden z bohaterów nie jest takim, jakim się na początku wydaje.
Tekst jest przeznaczony do samodzielnej lektury przez dzieci, które czytają już płynnie i szukają dłuższych książek. Uzupełniają go klimatyczne czarnobiałe ilustracje Oli Krzanowskiej. Podział na wiele krótkich rozdziałów pomaga młodym czytelniczkom i czytelnikom zaplanować czas spędzony z książką. Każdy z nich jest poprzedzony tytułowymi krótkimi zapiskami głównego bohatera, które pomogą odbiorcom wczuć się w jego sytuację

Na zdjęciach proponowane książki.

Skip to content