Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatWydarzeniaŻycie szkoły

27 września 2019 roku – 5b w Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie

 Klasa 5b odwiedziła Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie. Ma ono charakter biograficzny. Ekspozycję stałą tworzy obszerny zbiór oryginalnych notatek i listów Marii Skłodowskiej-Curie, a także fotografii, dokumentów oraz rzeczy osobistych uczonej i jej rodziny. Wśród eksponatów znajdują się rzeźby autorstwa znanych polskich artystów. Fragment wystawy zaaranżowano na laboratorium paryskie Państwa Curie, w którym prezentowane są przyrządy pomiarowe, zaprojektowane przez Piotra Curie. Część ekspozycji upamiętnia noblistkę na znaczkach, medalach i banknotach. Piękna pogoda zachęciła również klasę do spaceru uliczkami Warszawy.

Skip to content