Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

27 września 2022 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 78

Czy wiesz, co to jest sketchnoting?

To zupełnie inny sposób notowania, który sprawi, że Twoje zeszyty zmienią się nie do poznania, a notowanie nie będzie tylko smutnym obowiązkiem. Książka pokazuje, jak możesz w prosty sposób tworzyć w zeszycie szkolnym niestandardowe, nielinearne notatki, dzięki którym masz szansę zapamiętać więcej i szybciej i do których zechcesz częściej zaglądać. Taki sposób notowania rozwija krytyczne myślenie, kreatywność, umiejętność selekcjonowania i wybierania informacji czy ich porządkowania.

Kolejna seria polecanych przez nas książek pomaga dzieciom radzić sobie ze stresem i emocjami.

Seria autorstwa Agnieszki Stążki – Gabrysiak to zbiory opowiadań dla dzieci, które są uzupełnione częścią dedykowaną ich dorosłym opiekunom. Na kartach swoich poradników Agnieszka Stążka-Gawrysiak przedstawia sposoby radzenia sobie ze stresem, nagromadzonymi emocjami, a także metody zapanowania nad gniewem. To książki przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 7 i od 6 do 10 lat.

Ostatnia z dziś przedstawianych książek to „Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie”. W książce znajdziecie 35 inspirujących opowiadań, które stanowią drogowskaz pokazujący, jak być pewnym siebie, niezależnym i pełnym szacunku dla siebie i innych. Historie uczą, jak pielęgnować poczucie wartości w sobie od najmłodszych lat. Dodatkowo pobudzają wyobraźnię i poczucie humoru.

Na zdjęciach prezentowane książki.

 

 

Skip to content