Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

28 maja 2024 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 144

Pierwszą naszą dzisiejszą propozycję wydawca opisuje następująco:
„Nie codziennie spotyka się tygrysa. A już z pewnością nie tygrysa w garniturze i krawacie, zwłaszcza takiego, który informuje cię, że losy świata spoczywają w twoich rękach.
Tom zawsze czuł się inny niż pozostali mieszkańcy dzielnicy Chinatown w San Francisco. Nie ma jednak pojęcia, jak bardzo się od nich różni, dopóki nie odkrywa, że jest następcą istot władających magią, zwanych Strażnikami. Od stuleci kolejni Strażnicy chronią potężnego talizmanu, który może albo przynieść światu pokój, albo go zniszczyć. Teraz bezpieczeństwo talizmanu jest zagrożone.
Obecny Strażnik – tygrys Pan Hu – ma za zadanie przygotować Toma do starcia z siłami zła. Na szczęście w tej walce mają swoich sojuszników: wyjętą spod prawa smoczycę i psotną małpę. Problem tylko w tym, że Tom wcale nie chce być uczniem tygrysa, a reszcie towarzystwa daleko do zgranej drużyny.
Czy uda im się zjednoczyć siły, zanim będzie za późno? Czy nastolatek, który dopiero uczy się życia , stanie na wysokości zadania?”

Sprawdźcie sami!

Kolejna dzisiejsza propozycja to książki pełne humoru 😀
Pierwsza z nich to „Nie skakać na bombę!, ale pamiętajcie też o książce „Kulawa kaczka i ślepa kura”, w której znajdziecie przygody tych samych bohaterek.
„Co może robić ślepa kura na basenie? Oczywiście zostać ratowniczką! Nowe przygody bohaterek książki Kulawa kaczka i ślepa kura to mądra i zabawna opowieść o przyjaźni i potrzebie akceptacji.
Dwie pierzaste kumpelki mają siebie nawzajem i wydaje się, że nie potrzebują nikogo więcej. Aż do momentu, gdy trafiają na… basen dla kaczek. Tylko dla kaczek. Dla kury to oczywiście żadna przeszkoda. A kaczka bardzo chciałaby zawrzeć nowe znajomości i wtopić się w kaczy tłum – ale jak to zrobić z hałaśliwą kurą u boku? Czy przyjaźń komicznej ptasiej pary przetrwa tę niełatwą próbę?

W pełnej błyskotliwych dialogów i szalonych zwrotów akcji najnowszej książce Ulricha Huba nie mogło oczywiście zabraknąć ilustracji Jörga Mühlego, które wnoszą do tej opowieści dodatkową porcję uroku i humoru.”

Na koniec dwie książki o niezwykłej i niełatwej przyjaźni smoka i człowieka. A konkretnie smoczycy panny Drake i dziesięcioletniej Winnie. Kto kogo będzie tresował i jakie będą tego skutki dowiecie się z dwóch książeczek autorstwa Joanne Ryder i Laurenca Yep.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tej niezwykłej przygodzie!

Na zdjęciach proponowane książki.

Skip to content