Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

28 września 2021 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 42

Przypominamy, że już w najbliższy czwartek, 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczyny obdarowują swojego chłopaka, kolegę, tatę czy brata mniejszym lub większym podarunkiem i składają serdeczne życzenia. Święto to obchodzą przede wszystkim nastolatkowie.
Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!

W przededniu święta Chłopaka zachęcamy Was do sięgnięcia po serię książek o nieprzeciętnym chłopaku i jego drużynie. Ciekawe, zabawne i mądre historie napisane są w lekki, prosty sposób. Narratorem jest sam tytułowy bohater. Książki poruszają temat tolerancji, zaufania, opieki nad bliskimi, nauki na własnych błędach. Na cykl składają się 3 książki.
Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma to pełna humoru książka dla fanów zagadkowych historii. Jej akcja rozgrywa się na jednym z osiedli z lat 70. Okazuje się, że stare, szare bloki mogą skrywać niejedną tajemnicę, podobnie zresztą, jak ich dziwni mieszkańcy.
Mietek i tajemnica starej willi to druga część przygód Mietka, Amelki (głuchej dziewczynki, która świetnie gra w piłkę) i ich drużyny. Dzieci nie są chodzącymi ideałami, za to uwielbiają wciskać nos tam, gdzie nikt ich nie zapraszał.
Mietek i jego drużyna zawsze są tam, gdzie coś się dzieje. Tym razem na międzynarodowym turnieju w nadmorskiej miejscowości. I właśnie podczas ich pobytu zaczynają się dziać zagadkowe rzeczy – znikają dzieła sztuki, a nawet… ludzie. A do tego jeszcze kręci się wokół nich jakiś podejrzany surfer dziwak.

Już jutro Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Obchodzone jest 29 września w dzień urodzin Janiny Porazińskiej, poetki, autorki tekstów dla dzieci i młodzieży oraz tłumaczki literatury skandynawskiej, zwłaszcza szwedzkojęzycznej.

Skip to content