Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościNowy ŚwiatŻycie szkoły

2 grudnia 2022 roku – bogowie greccy w naszej szkole, czyli aktywna lekcja historii…

Dziś sala klasy 5B zamieniła się w siedzibę bogów greckich – Olimp. Uczniowie wcielili się w postaci z mitologii. Zadaniem było przygotowanie własnoręcznie wykonanego stroju, atrybutu i tekstu na temat wylosowanego boga, najlepiej wygłoszonego z pamięci. Do projektu wszyscy podeszli profesjonalnie. Uczniowie występowali przed swoją klasą, próbowali opanować tremę, uczyli się współpracować w grupie, a wszystko w miłej i serdecznej atmosferze.
Pomysł na aktywne zajęcia, miał na celu utrwalenie wiedzy uczniów na temat starożytnej Grecji oraz poznanie ciekawostek na temat poszczególnych bogów. Wszyscy świetnie bawili się podczas przebierania i prezentowania atrybutów władców Olimpu.

 

 

Na zdjęciach uczniowie przebrani za bogów greckich.

 

 

Skip to content