Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

3 października 2023 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 115

Październikowy numer Tygodnika rozpoczynamy od książki fantasy „Dom nad błękitnym morzem”.
Linus Barker pracuje w Wydziale Nadzoru nad Magicznymi Nieletnimi. Ma czterdzieści lat, mieszka w małym domku z wrednym kotem i kolekcją starych płyt gramofonowych, bardzo poważnie traktuje swoją pracę i wiedzie spokojne, chwilami wręcz nudnawe życie. Do czasu. Konkretnie do chwili, kiedy Niezwykle Ważne Kierownictwo niespodziewanie zleca mu zagadkową, ściśle tajną misję: Linus ma udać się do sierocińca na odległej wyspie, by stwierdzić, czy mieszkające tam dzieci rzeczywiście są tak niebezpieczne, jak się wydaje. Bo wydaje się, że są. Nawet bardzo. Tak bardzo, że mogą spowodować koniec świata…
Sprawdźcie sami jak było na prawdę…

Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka kilkunastu bestsellerowych książek, zaprasza do magiczno-słowiańskiego świata w serii dla dzieci „Klub kwiatu paproci”.
Ta seria to świetna opowieść o codzienności blisko natury, ale ze sporym dreszczykiem. Dostarcza czytelnikom wielu emocji dzięki wplecionym w fabułę, legendom jak również informacjom zaczerpniętych z pradawnych słowiańskich wierzeń.

Lektura tej serii to może być niezwykła przygoda dla całej rodziny!

Nasza ostatnia dzisiejsza propozycja to magiczna przygoda niezwykłego krawca w książce James Nicol „Krawcy zaklęć”.
Hen marzy o zostaniu krawcem zaklęć, wszywającym magię w ubrania, jak jego babcia. Niestety w mieście powstaje coraz więcej wielkich fabryk krawieckich i przez to mniejsze firmy zaczynają borykać się z ogromnymi problemami. Wujek chłopca musi zamknąć swój niezwykły sklep, a rodzinna katastrofa jest coraz bliżej.
Czy chłopcu uda się odkryć nowy rodzaj ściegu i ocali rodzinę od bankructwa? Zapraszamy do lektury!

Na zdjęciach proponowane książki.

 

Skip to content