Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

30 marca 2021 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 27

Kto z nas nie lubi zagadek detektywistycznych… Mamy dziś dla Was cykl książek pod takim właśnie tytułem.
W każdej z nich na rozwiązanie czeka 25 zagadek o różnym stopniu trudności. Jedne wymagają logicznego myślenia, inne zachęcają do uruchomienia wyobraźni. Wszystkie gwarantują dobrą zabawę i gimnastykę szarych komórek nie tylko dla młodego czytelnika. Każda zagadka to osobna historia z kilkorgiem bohaterów i interesującą tajemnicą. Książki mogą też być rodzajem gry dla domowników w różnym wieku.
Recenzję gry znajdziecie tu:
A może święta z książką?
Poznajcie twórczość Dariusza Rekosza, polskiego pisarza, autora prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii, kryminałów i przewodników dla dorosłych. Animatora kultury, twórcę scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonistę.
Czarny Maciek i wenecki starodruk. Fragment audiobooku znajdziecie tu:
Strona internetowa pisarza:
A na słodkie zakończenie numeru:
30 marca – Dzień Muffinka
Muffinki, małe słodkie babeczki, znamy wszyscy. Są doskonałe na deser, przyjęcie, a nawet jako słodkie drugie śniadanie. Z okazji Dnia Muffinka warto zaszaleć i spojrzeć na popularne ciastka z szerszej perspektywy. W końcu nie muszą być tylko słodkim deserem. Doskonale smakują w wersji wytrawnej, która sprawdzi się podczas wiosennych dni, na śniadania czy przekąskę.
Kilka pomysłów na te smakołyki:
Skip to content