Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

31 października 2022 roku – podsumowanie tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obchodzona była pod hasłem „Czytanie dla pokoju”. Jak co roku przez cały październik nasze szkolne biblioteki proponowały swoim czytelnikom wiele różnorodnych akcji, zabaw i konkursów.

Uczniowie mogli wziąć udział w dwóch zabawach opartych na spostrzegawczości: „Szukamy postaci z bajek” oraz „Wytęż wzrok”.

 

 

Przeprowadzone zostały dwa jesienne konkursy, których finał odbędzie się w najbliższym tygodniu. Był to konkurs na przebranie pod hasłem „Pani Jesień” oraz konkurs plastyczny na wykonanie postaci z kasztanów, żołędzi i innych jesiennych skarbów.

W budynku A odbyła się „Kolorowa Loteria Książkowa” polegająca na wypożyczeniu książki z wylosowanym kolorem okładki.

 

 

Również w październiku uczniowie zostali zaproszeni do udziału w „Festiwalu Jabłek”. Akcji łączącej obchody Dnia Owoców i Warzyw, Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Roku Marii Konopnickiej.

 

W bibliotekach odbyły się pogadanki oparte na tegorocznym haśle „Czytanie dla pokoju”. Mówiliśmy o sytuacji dziecka uwikłanego w wojny dorosłych, ale też o tym jak sobie radzić z własnymi emocjami. Jak nauczyć się je nazywać i nad nimi panować, aby nie powodować wokół siebie „małych wojen”. Nasze rozmowy uzupełniała całomiesięczna wystawa książek o tematyce związanej z wojną i dziećmi w czasie wojen oraz książek o radzeniu sobie z własnymi emocjami, czy o zasadach zachowania w społeczności szkolnej i rówieśniczej. Uczniowie spędzili wiele przerw zapoznając się z prezentowaną literaturą.

Dwoje uczniów z klasy 3a i 4c wykonało plakaty promujące bibliotekę i czytanie.

 

 

Powstał też krótki film promujący nasze biblioteki szkolne.

 

 

Na zdjęciach uczniowie podczas akcji organizowanych przez biblioteki i efekty działań uczniów.

Skip to content