Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

4 kwietnia 2023 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 101

Przedświąteczny Tygodnik rozpoczynamy od pierwszej z dwu propozycji należących do serii wydanej przez wydawnictwo Nasza Księgarnia: Fakty, mity, głupoty. Książka zdobyła wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie „Najpiękniejsze Książki Roku 2018” PTWK. Zacytujemy informację o książce:
„Niezwykły zbiór informacji na temat krasnoludków! Skąd się biorą i jak przemieszczają? Gdzie mieszkają i co mają w środku? Co jedzą i co robią w wolnych chwilach? Jakie sporty uprawiają? W których dziedzinach odnoszą największe sukcesy? I wiele, wiele więcej o krasnoludkach domowych, leśnych, bajkowych, porannych, a nawet doniczkowych.
Na szczegółowych ilustracjach obejrzycie między innymi ślimochód, wyścigi w miodzie po chlebku z twarożkiem, człowieka zakażonego krasnoludozą, niezwykłą wspinaczkę na słodkotysięcznik, a nawet bliskie spotkanie III stopnia z kosmoludkami. Dowiecie się, dlaczego giną smartfony, skąd naprawdę biorą się dziury w serze, dlaczego w mieszkaniu ciągle się kurzy i czy psy rzeczywiście szczekają bez powodu.”
Polecamy!

Nasza druga propozycja książki z serii wydanej przez wydawnictwo Nasza Księgarnia: Fakty, mity, głupoty.. to „Marzenia”.
Przeczytajcie, co na jej temat pisze wydawca:
„Niezwykły zbiór informacji na temat marzeń!
Niniejsza książka pomoże znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z marzeniami, takich jak chociażby:
• Jakie są rodzaje marzeń?
• Czy szklanki marzą, a jeśli tak, to o czym?
• Skąd się biorą marzenia?
• Jak kartonowe pudła pomagają w marzeniu?
• O czym marzą domy, wieloryby i pomniki?
• Do czego mogą się przydać palec wskazujący i mapa?
• Które pozycje ciała sprzyjają marzeniom?
• Jakie są wymarzone rośliny i zwierzęta?
• O czym marzą cyfry i litery?
Na szczegółowych ilustracjach obejrzycie marzenia wielkie i niewielkie, praktyczne i bezsensowne, marzenia kuchenne, a także samozbierające się grzyby, dżdżownicę w tubce czy samochód z dwiema kierownicami.
Jedno jest pewne: ta książka marzy, byście ją przeczytali!”

Ostatnia z przedstawianych dzisiaj książek ma tajemniczy tytuł Figgrotten. Autorką książki jest Stevens April.
Figgrotten to zdolna, bystra dziewczynka z wrażliwą duszą i niezwykłym sposobem odczuwania świata. Ma wiele do powiedzenia i można z nią ciekawie spędzić czas, jednak coś blokuje ją przed bliskością z siostrą i nawiązaniem relacji z innymi dziećmi. Zmaga się z samotnością.
Kiedy światem Figgrotten wstrząsa pewne wydarzenie, a dziewczynka wyrzuca z siebie nagromadzony smutek, zaczyna przechodzić przemianę, jakby wewnętrzną metamorfozę. Czy z życiowych kryzysów może wyłonić się coś dobrego? Czy sekretna dusza Figgrotten otworzy się na świat?
April Stevens stworzyła błyskotliwą powieść psychologiczną o różnicach między ludźmi, mechanizmach obronnych i dojrzewaniu psychospołecznym. Pokazuje, że kryzysy rozwojowe są drogą dojrzewania, a nawet rozkwitu osobowości.
To świetna książka dla dzieci szczególnie uzdolnionych, trochę skomplikowanych albo zamkniętych w sobie, dla moli książkowych i wszystkich ludzi, którzy kochają nadzwyczajne książki z nietypowymi bohaterami

Na zdjęciach proponowane książki.

 

 

Skip to content