Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

5 grudnia 2023 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 124

Nasze pierwsze grudniowe spotkanie rozpoczynamy od książki Zuzanny Orlińskiej „Detektywi z klasztornego wzgórza”.
Jerzyk ma sokoli wzrok i tęgi umysł, dzięki którym w mig rozwiązuje każdą zagadkę. Ale czy da sobie radę, gdy trafi na historię godną samego Sherlocka Holmesa? Szczególnie że podejrzany przybysz jest uzbrojony. Na szczęście młodociany detektyw może liczyć na pomoc nieustraszonej Bronki i samego… Kornela Makuszyńskiego!
Cała trójka zrobi wszystko, by zapobiec zbliżającemu się zamachowi na prezydenta. Nie wiedzą tylko, że rozwiązanie zagadki leży zupełnie gdzie indziej i związane jest z pewnym zakonnikiem, który odwiedził Czerwińsk ponad sześćset lat temu…

Zapraszamy do lektury!

Pozostajemy w kręgu książek autorstwa mistrzyni kryminałów historycznych, Zuzanny Orlińskiej. Tym razem jest to seria „Uczeń sztukmistrza”.
Trzy tomy powieści przenoszą nas w czasy napoleońskie.
Zaczyna się niewinnie, ale nie dajcie się na to nabrać! Z biegiem stron opowieść się rozkręca, mroczne intrygi i postacie kryją się tylko po to, żeby znienacka wyskakiwać i zaskakiwać nas, czytelników. Kończysz czytanie i pytasz: „No, dobrze, ale co dalej było? Kiedy dalszy ciąg?”.

Do lektury zapraszamy miłośników historii, sensacji i kryminałów.

Na koniec dzisiejszego Tygodnika zostawiłyśmy książkę niezwykłą…
„Inny niż wszyscy”, książka autorstwa Per Nilsson.
W klasie Dawida jest chłopiec z zespołem Aspergera. Pani mówi, że to nie choroba. Skoro nie, to dlaczego ma taką dziwną nazwę? To prawda, że Oskar zachowuje się trochę inaczej niż wszyscy. Ale czy Dawid nie jest czasem do niego podobny? I czy to znaczy, że też nie jest zupełnie normalny?
A w ogóle, co to znaczy być normalnym? Świetne opowiadanie o inności, normalności i relacjach w klasie z perspektywy 9-10-letniego chłopca. Na poważnie i z humorem. O tolerancji i akceptacji inności. Może być świetnym punktem wyjścia do rozmów o różnicach jakie nas dzielą i o tym, co nas łączy.

Polecamy!

Na zdjęciach proponowane książki.

 

 

 

Skip to content