Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie
AktualnościBibliotekaNowy ŚwiatSmolnaŻycie szkoły

5 października 2021 roku – Biblioteczny Tygodnik Multimedialny, numer 43

W dzisiejszym Tygodniku zachęcamy Was, żebyście zaglądali do czasopisma Świerszczyk Reporter. Pismo posiada wyjątkowe walory edukacyjne i estetyczne, w którym bogactwo treści idealnie współgra z niepowtarzalną szatą graficzną.
My chcemy zwrócić Waszą uwagę na konkursy organizowane przez to czasopismo. Co miesiąc 10 osób zdobywa różnorodne nagrody.

Co prawda sezon ogrodniczy dobiega końca, ale przecież uprawę roślin można częściowo przenieść do domu. „To pestka, czyli ogrodnictwo dla dzieci” to książka, która Wam w tym pomoże a także pokaże, że ogrodnictwo może być świetną zabawą.
Zobaczcie co piszą o książce jej wydawcy:
„Warzywa lub zioła samodzielnie wyhodowane w domu? Własnoręcznie wykonana doniczka? Hotelik dla pszczół? Ogród w słoiku? Wystarczy mieć ogródek, balkon lub po prostu parapet i odrobinę cierpliwości, a owoce własnej pracy na pewno przyniosą dzieciakom wiele satysfakcji. To prawdziwa frajda obserwować dzień po dniu, jak rośnie zasadzony przez nas samych kwiat, jeść kanapki z warzywami lub ziołami wyhodowanymi w domu czy przydomowym ogródku, karmić ptaki i poznawać tajemnice przyrody! Każdy, bez względu na wiek, może stać się świadkiem cudów natury, trzeba tylko zakasać rękawy, wsadzić dłonie w ziemię i zacząć odkrywać przebogaty świat wokół nas!”

Pozostajemy w tematach roślin i ich uprawy i proponujemy Wam wykonanie kokedamy. Nie wiecie, co to jest? Nie szkodzi! Już podpowiadamy…
Kokedama to kulka ziemi ogrodowej pokryta mchem, na której rośnie roślina ozdobna. Jest to japoński sposób hodowli roślin ozdobnych.
Wiedzy i inspiracji na ten temat szukajcie tu:
A jak już uda Wam się zrobić swoje kompozycje, przyślijcie do nas zdjęcia, chętnie je pokażemy. Nasze adresy zdjeciaszklola@gmail.com lub biblioteczka44@wp.pl

Zdjęcia przedstawiają proponowane czasopismo i książkę oraz kompozycje kokedama.

Skip to content