8-15 maja 2026 roku – podsumowanie Tygodnia Bibliotek
Tegoroczny Tydzień Bibliotek upłynął nam pod pięknym hasłem: „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”. Mamy nadzieję, że zarówno w tym tygodniu, jak i każdym innym uczniowie ciągle odkrywają w naszych bibliotekach wiedzę, rozrywkę, odpoczynek wśród książek.
W tym roku z okazji Tygodnia Bibliotek organizowałyśmy dwa konkursy dla uczniów klas 1 – 8. Pierwszy z nich to konkurs na najładniejszą zakładkę, drugi sprawdzał umiejętność pięknego pisania wśród naszych uczniów. W ramach pierwszego konkursu otrzymałyśmy prawie 60 zakładek. W drugim wzięły udział 164 osoby. Bardzo cieszy nas tak liczny udział zarówno młodszych jak i starszych uczniów.
W trakcie całego Tygodnia w bibliotece budynku A uczniowie mogli oglądać wystawę „Książki naszych kolegów”. Wystawione na niej dzieła zostały napisane i zilustrowane przez uczniów naszej szkoły na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Tworzą całkiem pokaźny księgozbiór rękopisów. Uczniowie mogli też rozwiązywać biblioteczne łamigłówki oraz kolorować obrazki związane z książką i biblioteką. Grupa świetlicowa klasy 3b, w trakcie swoich cotygodniowych zajęć stworzyła prace na temat „Czytam, bo…” oraz „Moje ulubione książki, to…”.
Kończymy tegoroczne świętowanie, ale zapraszamy do nas niezmiennie gorąco. Do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu. Warto spędzić go na nowych, bibliotecznych odkryciach.

















